Україна націоналізувала активи низки наближених до Кремля олігархів. Серед них ТРЦ Ocean Plaza та “Метроград” у Києві.
Про це повідомила пресслужба Держбюро розслідувань 11 липня.
Зокрема, йдеться про націоналізацію структур олігархів Аркадія та Ігоря Ротенбергів, Олега Дерипаски, Євгена Гінера.
У власність держави перейшли активи:
- ТОВ “Глухівський кар’єр кварцитів” та ТОВ “Миколаївський глиноземний завод” (Дерипаска, орієнтовна вартість 10 млрд грн);
- ТРЦ “Ocean Plaza”, орієнтовною вартістю понад 350 млн дол. США (Ротенберги).
- 88,89% акцій АТ “Перший інвестиційний банк” (Гінер).
Арештовано судом та розглядається ВАКС питання націоналізації наступних активів:
- ПрАТ “Рівнеобленерго” (93,2%),
- АТ “Херсонобленерго” (99,9 %),
- АТ “Чернівціобленерго” (96,8%),
- АТ “Житомиробленерго” (95,5%),
- ПрАТ “Кіровоградобленерго” (72,9%), а також 7 готелів та 2 ТРЦ (включно з “Метроградом”), загальною вартістю 2 млрд грн (Гінер);
Окрім цього націоналізовано додаткові різні частки статутного капіталу та майно росіян, зокрема, це 100% ТОВ “Авангард-Віларті”, яке окрім “Оушен Плаза Проджект (Кіпр) ЛТД” володіє ще компанією “Ітодер Інвестментс Лімітед” (Ethoder Investments Limited) та 66,65% «Інвестиційниого союзу “Либідь”.
Структури, підконтрольні Дерепасці, також брали участь в розширенні та реконструкції Дніпро-Бугського морського порту. У дохід України повернуто земельні ділянки та нерухоме майно в різних регіонах України, сотні одиниць спеціальної та вантажної техніки.
Власниками інших націоналізованих Україною активів є росіяни Олександр Пономаренко та Олександр Скоробогатько.
“Націоналізовано сотні виробничих приміщень, техніки, складів, які росіяни використовували в Україні для збагачення”, – додали у відомстві.
Націоналізація активів в Україні
9 червня 2023 року Кабінет міністрів передав в управління Фонду держмайна частку столичного торговельно-розважального центру Ocean Plaza біля станції метро “Либідська” в Києві. Далі держава може продати цю власність на торгах.
На початку червня в Україні наклали арешт на акції Оксани Марченко в семи підприємствах припортової інфраструктури на Одещині. Дружина обвинуваченого у держзраді Віктора Медведчука володіла частками у цих компаніях через низку офшорних структур. Загальна вартість заблокованих активів становить майже 740 мільйонів гривень.