Сібіга та канадський посол обговорили питання мобілізації додаткової підтримки для відбудови енергосистеми України.

Сибіга провів переговори з канадським послом щодо мобілізації додаткових коштів для поновлення енергосистеми України 27.01.2026 17:21 Укрінформ Міністр закордонних справ Андрій Сибіга провів дискусію з послом Канади в Україні Наталкою Цмоць стосовно залучення додаткових ресурсів для забезпечення захисту та відновлення енергетичної інфраструктури, зокрема, з використанням можливостей канадських компаній.

Про це інформує вебсайт Міністерства закордонних справ за результатами зустрічі у вівторок, 27 січня, повідомляє Укрінформ.

«Представники сторін розглянули ключові аспекти українсько-канадського партнерства, мирні намагання, підтримку України в питаннях безпеки та енергетики, спільні заходи на міжнародних платформах. Особливу увагу було приділено наслідкам російських атак, додатковим ресурсам для охорони та відбудови енергетичної інфраструктури, залученню канадських підприємств до відповідних проєктів», – повідомили у зовнішньополітичному органі.

Очільник МЗС висловив вдячність Канаді за активну роль у підтримці питання допомоги Україні серед головних пріоритетів порядку денного Групи семи під час Канадського головування у 2025 році.

У ході зустрічі сторони також обговорили подальшу взаємодію та ключову роль Канади у Міжнародній коаліції за повернення українських дітей, підготовку до майбутнього саміту Коаліції в Брюсселі, а також ініціативи щодо підтримки українських ветеранів.

Окрему увагу було приділено координації дій у рамках міжнародних організацій напередодні четвертої річниці повномасштабного вторгнення та подальшому посиленню тиску санкцій на державу-агресора.

Як повідомляв Укрінформ, внаслідок ракетних та дронових атак, станом на ранок 27 січня, зафіксовано нові випадки відключення електроенергії в чотирьох областях; через несприятливі погодні умови понад 500 населених пунктів у семи областях залишилися без електропостачання.

Фото: МЗС

Енергетика Канада МЗС Посол Сибіга Відновлення України

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *