Основні тези
- У ніч на 3 лютого російські війська здійснили найпотужнішу атаку на українську енергоінфраструктуру з початку 2026 року.
- Енергосистема функціонує зі значними обмеженнями, постраждали об’єкти у восьми регіонах України.

Атака на енергосистему 3 лютого 2026 року / Колаж 24 Каналу
У ніч проти вівторка, 3 лютого, російські війська здійснили найбільш інтенсивну атаку на українську енергетичну систему з початку 2026 року. Під прицілом опинилися об’єкти генерації та розподілу електроенергії.
Що відомо про наслідки обстрілу?
Інформацію надали в ДТЕК. Зараз енергетики роблять усе можливе, аби стабілізувати електропостачання у постраждалих регіонах.
Під час сильних холодів Росія атакувала енергооб’єкти у 8 областях. Під ворожим вогнем опинилися ТЕЦ і ТЕС, що забезпечували опалення в Києві, Харкові та Дніпрі.
Зокрема, серйозно пошкоджено теплоелектростанції ДТЕК. Крім того, ракети та дрони атакували об’єкт компанії на півдні Одещини – тисячі людей залишилися без електроенергії.
Вимушено перейшла на екстрені вимкнення також частина лівобережної частини Києва, а саме Дніпровський та Дарницький райони. На правому березі столиці поки що діють погодинні графіки.
Енергосистема працює зі значними обмеженнями,
– повідомили в ДТЕК.
Про наслідки комбінованої ворожої атаки 3 лютого також заявили в Укренерго. За інформацією на ранок вівторка, значна кількість знеструмлених споживачів була у столиці, а також Київській, Харківській, Вінницькій та Одеській областях.
Аварійно-відновні роботи вже проводяться скрізь, де це дозволяє ситуація з безпекою.
Важливо! В усіх регіонах України застосовуються графіки обмеження потужності для промисловості та погодинні відключення для всіх категорій споживачів. У деяких областях додатково вимушено запроваджено аварійні відключення, які будуть скасовані одразу після стабілізації ситуації.
Яка ситуація в енергосистемі України?
-
За словами Володимира Зеленського, так зване енергетичне перемир’я завершилося ще 1 лютого. Після цього російські війська відновили обстріли об’єктів енергетики у прифронтових і прикордонних населених пунктах.
-
За словами керівника управління комунікацій командування Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, основна мета ворога – залишити Україну без тепла, електроенергії та води в зимовий період. Тактика полягає у тривалих і систематичних атаках, які навіть при відносно високому рівні перехоплення сучасними засобами ППО призводять до локальних руйнувань і відключень електропостачання.
-
Більше того, під час морозів енергосистема відчуває додаткове навантаження – через зниження температури і пошкодження інфраструктури.
