Основні тези
- В Україні буде сформовано Стратегічний Резерв в рамках Фонду енергетичної підтримки, обсяг фінансування якого складає 197 мільйонів євро.
- Фонд підтримки енергетичного сектору України започатковано у квітні 2022 року.

Буде створено Стратегічний Резерв / Фото Телеграм Дениса Шмигаля
Україна провела переговори з міжнародними партнерами в Брюсселі. За підсумками, у рамках Фонду енергетичної підтримки України буде засновано Стратегічний Резерв.
Яку допомогу в енергетичній сфері отримала Україна?
Наявний його бюджет вже сьогодні становить 197 мільйонів євро, як зазначив міністр енергетики Денис Шмигаль.

Денис Шмигаль
Міністр енергетики
Завдяки цьому інструменту українські підприємства зможуть накопичити енергетичне устаткування до майбутньої зими і в подальшому, при необхідності, використовувати створені запаси для проведення ремонтних робіт. Ми також узгодили з партнерами фінансові запити України для підготовки до прийдешньої зими. Дорюємо, щоб забезпечити наші потреби в повному обсязі. Зокрема, очікуємо на 5,4 мільярда євро.
У Брюсселі Україною було проведено серію зустрічей з представниками Єврокомісії:
- Каєю Каллас;
- Мартою Кос;
- Деном Йоргенсеном.
Також відбулися переговори з колегами з інших держав. Обговорювали відновлення та охорону енергооб’єктів, техніку для ремонтів і санкції щодо російських енергоресурсів,
– додав Шмигаль.
Очільник міністерства України висловив вдячність за сприяння Європейській комісії, державам-учасницям “енергетичного Рамштайну”, Секретаріату Енергетичного Співтовариства, а також усім вкладникам Фонду підтримки енергетики України, внески до якого вже перевершили 1,87 мільярда євро.
Нагадаємо, що Фонд підтримки енергетики України було засновано ще у квітні 2022 року – за спільної ініціативи тогочасного міністра енергетики України Германа Галущенка та єврокомісара з енергетичних питань Кадрі Сімсон. Про це повідомляється на інтернет-сторінці Міненерго.
Зверніть увагу! Першою державою, яка підтримала дану ініціативу, стала Данія. Її внесок склав 500 тисяч євро.
Що ще важливо знати про енергетичну систему України?
- В даний час Україна активно готується до майбутньої зими. Уряд країни планує займатися реконструкцією та охороною енергетичних обʼєктів.
- З початку опалювального періоду було пошкоджено 9 гігаватів генерації. Київ вже має наміри щодо відновлення приблизно 4 з них.
- Також Україні потрібно формування необхідних резервів для швидких ремонтних робіт, розвиток нафтогазових проєктів.
