Віртуальні зарплатні картки: чому українці почали активніше використовувати онлайн-банкінг?

Віртуальні зарплатні картки: чому українці почали активніше використовувати онлайн-банкінг? 04.11.2024 15:17 Укрінформ Вивчаємо переваги віртуальних зарплатних карток, які іноді є єдиним можливим варіантом доступу до зарплати в умовах війни.  

З початком повномасштабної війни розвивати сегмент зарплатних проєктів у банківській системі стало складніше. Масова міграція населення та бізнесу, окупація територій, зміни лінії фронту, населені пункти під постійним ворожим вогнем – все це аж ніяк не сприяє стабільній роботі банків. Але в цих умовах люди продовжують працювати, роботодавці – платити заробітну плату, банки – надавати послуги з її адміністрування та виплат. Як це вдається, розповідають фахівці ​державного ​​Sense Bank​, котрі з початку року вже допомогли відкрити зарплатні картки понад 100 тисячам українців. 

Далеко – не означає неможливо

Зарплатний проєкт є стандартним банківським сервісом, який надає клієнтам низку переваг. Роботодавці мають можливість зручно та швидко оформити виплати працівникам без утримання додаткового персоналу та витрат на інкасацію. Співробітникам, окрім головної функції з отримання зарплати, участь у відповідних банківських програмах дозволяє скористатися пільговими  умовами, унікальними продуктами і додатковими сервісами. Оскільки зарплатні проєкти найчастіше передбачають довгострокові відносини між партнерами, то банки намагаються робити все для задоволення клієнтів і максимально наповнити їхній функціонал – пропонують індивідуальний підхід, гнучкі умови, нестандартні рішення.

Наприклад, Sense Bank нині надає послуги клієнтам у 126 відділеннях по всій Україні. Але в 36 із них робота має свої особливості, адже ці банківські осередки розташовані в регіонах, які межують з лінією активних бойових дій – у Сумській, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській та Миколаївській областях. Ще два відділення працюють у Чернігові. Зважаючи на безпекові умови, окремі відділення, наприклад у Кам’янському, Нікополі, Чугуєві, Краматорську або Слов’янську, працюють в особливому режимі. Попри певні обмеження, пов’язані з постійними обстрілами, відключеннями електрики, тривалістю повітряних тривог, співробітники цих відділень Sense Bank продовжують обслуговувати клієнтів. Тут помічним рішенням для всіх зацікавлених сторін стала диджиталізація процесів, які раніше надавалися лише офлайн, передбачаючи фізичну присутність у відділенні банку.

«Найскладніше у роботі на територіях, наближених до районів бойових дій, — це, попри усі виклики повномасштабної війни, залишатися на постійному зв'язку з клієнтами та швидко реагувати на їхні потреби, пов'язані зі своєчасним зарахуванням заробітної плати, випуском карток, проведенням повторної ідентифікації», – зауважує директор департаменту розвитку зарплатних проєктів Sense Bank Антон Гонтаренко.   

Рік тому, у жовтні 2023-го, банк реалізував проєкт з повністю дистанційного диджитал-оформлення зарплатних карток. Роботодавці можуть відкрити картки для співробітників онлайн – через QR-код чи гіперпосилання. Так само співробітники, чия організація уклала договір на обслуговування з банком, самостійно можуть оформити зарплатні цифрові картки, не відвідуючи відділень.

Активація карти відбувається миттєво у застосунку Sense SuperApp, авторизація – через застосунок «Дія». 

«Ця послуга стала дуже помічною для тих працівників компаній, які виїхали до більш безпечних міст, сіл країни, а також за кордон, де відсутні наші відділення. Але не менш затребувана вона і серед тих, хто залишився в регіоні, але через безпекову ситуацію не може відвідувати пункти обслуговування», – додає Антон Гонтаренко.

За бажанням клієнт може замовити собі через Sense SuperApp фізичну картку з доставкою у найближче відділення або поштомат поштових операторів. Окрім України, послуга працює і за кордоном – замовити доставку карти можна в понад 200 країнах.

За інформацією банку, з початку старту проєкту через систему отримали вже понад 50 тисяч диджитал-заявок на оформлення зарплатних карток.  

Від тестування до масштабування

​​Одним із перших ​клієнт​ів​​ ​нового диджитал-проєкту Sense Bank став Харківський авіаційний інститут. Тоді послугу оформлення диджитал-карток тестували в ручному режимі. Харківська команда банку виїжджала на замовлення до клієнта, де вже на місці оформлювала картки, але з використанням новітніх технологій.

ХАІ є клієнтом Sense Bank з 2019 року. Студенти закладу розкидані по різних куточках країни і навчаються онлайн. Тому для них рішення перейти на дистанційне оформлення банківських карток насправді було вимушеним.

«Найбільший виклик у роботі університету в місті, що потерпає від ворожих атак, — це забезпечити безперебійний якісний освітній процес. Ще одне питання, про яке ми мали подбати, – налагодити систему оформлення зарплатних і студентських карток в умовах, коли візити до відділень стали неможливими. Зарплатний диджитал-проєкт від Sense Bank став гарним технологічним рішення та був позитивно сприйнятий нашою командою, особливо молоддю, яка надає перевагу цифровим сервісам. Крім того, ми були вражені, що попри проблеми зі світлом і звʼязком протягом останніх років, усі нарахування та виплати здійснювалися без затримок», – розповідає в.о. ректора Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського «ХАІ» Олексій Литвинов. 

Після старту і схвальних відгуків від клієнтів вже у жовтні 2023 року проєкт ​доповнили та адаптували для всіх українців​. І тепер переваги онлайн-оформлення можуть оцінити не лише жителі прифронтових територій, а й усі українці. За інформацією банку, станом на зараз, наприклад, у Харкові вже близько 80% клієнтів відкривають зарплатні картки онлайн, у Полтаві — 50%, і ця кількість постійно зростає. 

Через банківський застосунок Sense SuperApp, до слова, можна не лише замовити нову карту, а й перевипустити стару після закінчення строку її дії, або замінити фізичний пластик на віртуальну картку.

Додаткові переваги

Як наголошують в банку, їхні зарплатні карти мають ще низку цікавинок для клієнтів. Наприклад, можна відкрити ще один рахунок, прив’язаний до з/п карти, і отримувати по ньому додатковий дохід у вигляді відсотків. 

До традиційної банківської послуги кешбеку від здійснення розрахунків картою власникам зарплатних карток від Sense Bank надають додаткові 2% упродовж перших трьох місяців користування картками у вихідні дні.

Є в банку і унікальна для українського ринку пропозиція – послуга «Зарплата раніше»*.

«Це певна сума, яку банк надає до звичної дати отримання зарплати. Вона може змінюватися від місяця до місяця. Це своєрідна «подушка безпеки», яку використовувати, до речі, зовсім не обов’язково. «Позичити» у банку можна від тисячі до 20 тисяч гривень, повернувши їх із зарплати», – пояснює Антон Гонтаренко.

Скористатися послугою можуть учасники зарплатних проєктів від Sense Bank. Повернення коштів відбувається автоматично при першому надходженні їх на карту.

*Інформація про істотні характеристики послуги з надання споживчого кредиту за продуктом «Зарплата раніше» посиланням.

 *****

Реклама, згідно пунктом 3 статті 9 Закону України №270/96-ВР від 03.07.1996 і Закону України №2849-IX від 31.03.2023

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *