Молдова до кінця року вдвічі знизила вартість транзиту українських вантажів залізницею.

Вартість транзиту українських вантажів залізницею територією Молдови знижено на 50% до кінця поточного року. Про це повідомив прем’єр-міністр України Сергій Корецький.
Новий режим, зауважив очільник уряду, діє з 10 серпня.
«Це ще одне практичне рішення для українських експортерів в умовах російського терору в Чорному морі», — зазначив Корецький у телеграм-каналі.
Як зазначають в «Укрзалізниці», знижка допоможе експортерам зменшити логістичні витрати та використовувати додаткові маршрути для доставлення вантажів. Через територію Молдови українські товари можуть прямувати до порту Рені, молдовських портів на Дунаї, а також до румунських портів.
«Такий маршрут є важливою альтернативою морським шляхам і дозволяє підтримувати стабільний експорт української продукції, зокрема зерна та руди», — зазначили в УЗ.
Водночас пільгові умови важливі й для імпорту в Україну — це допоможе знизити логістичні витрати й забезпечити стабільність критично важливих постачань.
Нагадаємо, що Україна у другому півріччі 2026 року через обстріли портів росіянами та блокування морської інфраструктури може недоотримати експортну виручку на суму близько $2,5 млрд. Таку оцінку наприкінці листопада озвучив очільник Нацбанку України Андрій Пишний. Водночас, за його словами, очікується, що ці обсяги будуть експортовані протягом першого півріччя 2027 року.
