Тепер переведення сільськогосподарських земель до інших категорій буде допустимо лише за згодою Мінсільгоспу
Депутати Державної думи ухвалили у третьому читанні закон, що вносить зміни до Земельного кодексу та забороняє переведення сільськогосподарських земель до інших категорій без згоди Мінсільгоспу.
За чинним законодавством, переведення сільськогосподарських земель в іншу категорію для видобутку загальнопоширених корисних копалин (ОПІ) допустимо, якщо є проект рекультивації. Також допускається вилучення земель для муніципальних та державних потреб. До загальнопоширених корисних копалин відносяться торф, крейда, вапняк, глина, пісок, щебінь та сланці.
Ухвалений закон забороняє перекладати сільськогосподарські землі в іншу категорію за одним лише рішенням місцевої влади. Такий переклад потрібно також узгоджувати з Мінсільгоспом. Те саме стосується питань зміни меж сільгоспугідь.
Після підписання президентом Росії основна частина положень нового закону набуде чинності з 1 березня 2026 року, а щодо особливостей переведення сільгоспугідь в інші категорії земель — з 1 січня 2027 року.
Наприкінці минулого року Держдума ухвалила поправки до Податкового кодексу, які в деяких випадках змінюють підхід до визначення мінімального терміну володіння земельною ділянкою. Зміни у законодавстві дозволяють частини власників землі заново не чекати кілька років, щоби при продажу ділянки отримати право не сплачувати податки.
Sourse: realty.rbc.ru