Як зробити передпокій затишним: 10 порад

Розповідаємо, як створити простір, в якому буде комфортно щодняФото: Jodie Johnson / Shutterstock / FOTODOM

Передпокій – це перший простір, який бачать гості, входячи в будинок, і останнє, що залишається в пам'яті при виході. Тому важливо оформити її, щоб було зручно, комфортно та красиво. Крім естетики, це ще й найфункціональніше місце у квартирі, де важливо грамотно організувати зберігання речей, продумати освітлення та використовувати матеріали, стійкі до навантажень.

Виставити багаторівневе освітлення

Фото: Pinkystock / Shutterstock / FOTODOM

У передпокої зазвичай немає вікон, тому важливо правильно організувати освітлення. Одна стельова лампа не завжди справляється із завданням рівномірного розподілу світла. Краще використовувати комбінацію кількох джерел: основне світло (стельові або вбудовані світильники), додаткове (бра або точкові світильники в зоні дзеркала) та декоративне (світлодіодні стрічки, підсвічування шаф), каже Людмила Попова. За її словами, тепле світло робить простір затишнішим, але якщо передпокій невеликий, можна використовувати нейтральний білий, який візуально розширює приміщення.

Варто окремо продумати світло біля дзеркала. Дуже важливо, щоб він був нейтрально теплого кольору та розташовувався не зверху, а попереду об'єкта. Світло від приладу, розташованого лише над головою, утворює тіні під очима, і якщо озирнутися у дзеркало при виході з дому, враження буде зіпсоване. А грамотно розташовані бра та світлодіодне підсвічування можуть покращити загальне сприйняття вигляду, додає Ганна Доброковська.

Колірне оформлення

Фото: New Africa / Shutterstock / FOTODOM

Колір грає ключову роль сприйнятті передпокої, особливо якщо вона невелика. Світлі відтінки – білий, бежевий, світло-сірий або пастельні тони – допомагають візуально розширити простір і зробити його повітрянішим. Якщо хочеться додати глибини, можна використовувати контрастні елементи: темні меблі, акцентні стіни або насичені деталі у вигляді картин і декоративних панелей, каже Людмила Попова. Вона зауважує, що глянцеві поверхні допомагають відбивати світло і створюють ефект більшого обсягу. Використання одного або кількох дзеркал також додає відчуття простору та робить приміщення світлішим.

Необхідно придумати образ і настрій, який важливий для вас при вході в будинок. Якщо хочеться яскравих емоцій, можна розписати стіни улюбленим сюжетом – це сміливо та цікаво. Або використовувати шпалери з улюбленим принтом, який радуватиме, радить Ганна Доброковська. Експерт попереджає, що занадто холодні кольори та відтінки можуть спотворити сприйняття образу. Можливо, хтось стикався з подібним ефектом у примірювальній, коли через колір освітлення чи стін не подобався підібраний костюм. Аналогічно буде й у будинку.

Практичні та довговічні матеріали для стін

Фото: New Africa / Shutterstock / FOTODOM

Стіни в передпокої схильні до механічних впливів, забруднення та вологи, тому важливо вибирати оздоблювальні матеріали, які легко миються і не втрачають зовнішній вигляд з часом. Хороший варіант – шпалери, що миються, акрилова або латексна фарба, декоративна штукатурка з водовідштовхувальними властивостями. Панелі зі МДФ, ЛДСП або пластику також підійдуть, якщо потрібен зносостійкіший варіант, пояснює Людмила Попова. Тим, хто хоче додати текстуру, експерт радить використовувати кам'яну або цегляну кладку, але важливо враховувати, що вона збирає пил і потребує догляду. Світлі відтінки краще, але якщо хочеться зробити акцент, можна виділити одну стіну контрастним кольором або використовувати шпалери з ненав'язливим малюнком.

Збільшити об'єм за допомогою дзеркал

Фото: tartanparty / Shutterstock / FOTODOM

У передпокої дуже важливе розташування дзеркал. Крім того, що в дзеркалі можна окинути себе поглядом при виході з будинку, дзеркала ще візуально збільшують простір. Тому необхідно продумати їх розмір та спосіб кріплення. Можна прикріпити дзеркала широкого формату на стіну і вони будуть елементом оздоблення, каже Ганна Доброковська. За словами експерта, дзеркало може бути і стилетворчим елементом. Вибрана форма або рама привнесе потрібну ноту до атмосфери передпокою.

Дзеркала не лише виконують практичну функцію, а й візуально розширюють простір. Велике дзеркало на всю висоту стіни робить передпокій просторішим і допомагає додати більше світла, особливо якщо навпроти розташоване вікно або джерело штучного освітлення. Якщо місця мало, можна використовувати дзеркальні фасади шаф або комбіновані рішення – наприклад, дзеркало з полицями чи вбудованим світлом. Важливо правильно розмістити дзеркало: не навпроти вхідних дверей, а збоку або на одній із довгих стін, додає Людмила Попова.

Підібрати оптимальне покриття для підлоги

Фото: Toyakisphoto / Shutterstock / FOTODOM

Покриття для підлоги в передпокої повинно витримувати високе навантаження, бути стійким до вологи і легко очищатися від бруду. В ідеалі варто вибрати керамограніт, керамічну плитку чи кварц-вініл – ці матеріали не бояться води, не стираються з часом та стійкі до механічних пошкоджень. Якщо хочеться використовувати ламінат чи паркет, важливо вибирати моделі з високим ступенем вологостійкості та додатково захистити стики герметиком, радить Людмила Попова.

«Лінолеум також може бути варіантом, але він менш стійкий до механічних пошкоджень та деформацій. Щоб мінімізувати попадання бруду в квартиру, можна використовувати спеціальний придверний килимок з брудовідштовхувальним покриттям. Також варто передбачити теплу підлогу, особливо якщо використовується плитка, — це не лише комфортно, а й допомагає швидше висушити взуття», — додає експерт.

Використовувати зручні меблі

Фото: New Africa / Shutterstock / FOTODOM

Крім меблів для зберігання (шафи, комоду або консолі), у передпокої має бути організоване зручне місце для перевзуття. Якщо місце дозволяє, то можна розташувати кілька крісел або зручну банкетку, радить Ганна Доброковська. «Меблі повинні бути зручними для тих людей, хто користуватиметься. Наприклад, якщо в сім'ї є діти, продумайте занижені пуфи або лавки, а людям похилого віку складніше вставати з низьких і надто м'яких меблів, тому потрібно передбачити вищу банкетку», — додає експерт.

Продумати функціональну систему зберігання

Фото: Pixel-Shot / Shutterstock / FOTODOM

Правильна організація зберігання – ключ до порядку в передпокої. Якщо дозволяє місце, краще встановити вбудовану шафу з розсувними дверцятами, яка вміщує весь верхній одяг, взуття та аксесуари. У невеликих передпокоях можна використати настінні гачки, компактні полиці та закриті взуття, радить Людмила Попова. «Гарне рішення – модульні системи, які можна адаптувати під свої потреби, додаючи нові елементи. Головне правило — уникати безладу та нагромадження речей, обираючи лаконічні, але місткі рішення», — додає вона.

Правильно підібрати вхідні двері

Фото: Deek / Shutterstock / FOTODOM

Вхідні двері – важливий елемент передпокою, від якого залежить не тільки безпека, а й комфорт. Краще вибирати моделі з гарною шумоізоляцією та утеплювачем, особливо якщо за дверима шумний під'їзд чи вулиця. Додатковий шар утеплювача або м'які накладки по периметру дверей допомагають уникнути протягів та проникнення сторонніх запахів, радить Людмила Попова. Також варто звернути увагу на фурнітуру – якісні замки та надійні петлі забезпечать довговічність та безпеку, додає експерт.

Використовувати сучасні технології

Фото: Andrew Angelov / Shutterstock / FOTODOM

Сучасні рішення роблять передпокій зручнішою: датчики руху для включення світла, розумні замки, відеодомофони і навіть підігрів взуттєвої полиці. Ці технології не лише полегшують життя, а й додають комфорту. Також можна використовувати системи зберігання із сенсорними замками або автоматичне сушіння для взуття, радить Людмила Попова.

Додати елементи декору

Фото: New Africa / Shutterstock / FOTODOM

Як і будь-яке приміщення в будинку, передпокій може бути виконаний не тільки для своїх основних функцій, але і як зона, де будуть розташовані картини, статуї або вази з квітами, що зустрічають гостей. Будь-який декор має бути продуманий, не варто забувати про колірну палітру та загальну концепцію всього будинку. Декор може привернути увагу до зони інтер'єру, яка здається не такою значною і перетворить її на унікальну, каже Ганна Доброковська.

Головне — не перевантажувати простір, особливо якщо передпокій невеликий. Можна використовувати стильні органайзери для ключів, настінний годинник або навіть ароматичні дифузори, що створюють приємну атмосферу, резюмує Людмила Попова.

Sourse: realty.rbc.ru

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *