4,9 тис.
Журналісти дослідили маловідоме стародавнє археологічне місце
У 2022 році відомий природоохоронець Дмитро Перов, почувши про плани перепланування певної ділянки, вирушив з друзями на пошуки печер — і знайшов їх.
Цим він поділився з журналістами серіалу на YouTube «У тіні каштана».
«Моя прабабуся, бабуся моєї бабусі, володіла цією спорудою. Її було зведено в 1898 році. Чому вона стала міською легендою? Тому що задня стіна будівлі фактично закривала вхід до печери. З роками задня частина маєтку почала руйнуватися, і коли ця стіна частково обвалилася, вхід до печери, який весь цей час залишався прихованим, був відкритий», – пояснив Перов.
Він зазначив, що наразі досліджено лише частину печери, що простягається на 38 метрів, яка включає підземну камеру, що, ймовірно, служила місцем для зберігання деяких речей.
Як зазначив активіст, під час дослідження печери археологи також виявили унікальні анімістичні зображення тварин та графіті, які потенційно можуть стосуватися «варязької» епохи. Водночас Перов припустив, що це також може стосуватися «дорського» періоду, що охоплює V–IV століття до нашої ери.
Ви можете дізнатися більше про те, як родинний маєток опинився в руках забудовників, причини руйнування важливої історичної пам'ятки та як Департамент охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації, очевидно, сприяє інтересам забудовників, перейшовши за посиланням в останньому епізоді серіалу на YouTube «У тіні каштана».