Скільки Росія витрачає на війну в Україні

Росія збільшує фінансування військових дій / Фото Getty Images

Витрати Російської Федерації на військові потреби в першому кварталі 2026 року досягли безпрецедентного рівня. Йдеться про суму в 5,908 трильйона рублів.

Наскільки значні кошти РФ спрямовує на бойові дії в Україні

Таку цифру було підраховано науковим співробітником Німецького інституту міжнародної безпеки Янісом Клюге, як повідомляє російське видання The Moscow Times.

  • Порівняно з аналогічним періодом минулого року, витрати на оборонну промисловість та виробництво озброєнь зросли на 29,9%.
  • У порівнянні з січнем-березнем 2024 року, спостерігається зростання на 68,7%.
  • Стосовно 2023 року, показник збільшився на 129%.
  • А порівнюючи з першим кварталом 2022 року, витрати зросли в 4,6 рази.

Важливо! Вперше від початку повномасштабного вторгнення частка оборонних витрат у державному бюджеті сягнула 46%.

Це означає, що майже кожен другий рубль був спрямований до російської армії. За попередніми розрахунками, військова машина РФ витрачала приблизно 2,7 мільярда рублів щогодини та 65 мільярдів рублів щоденно.

24 Канал – у WhatsApp Підпишіться, щоб не загубити і читати перевірені новини Додати

Ця сума є порівнянною з річним бюджетом окремих областей. Наприклад, бюджет Новгородської області становить 69 мільярдів рублів, а Орловської – 61 мільярд рублів.

Щомісячні витрати на війну, які становлять близько 2 трильйонів рублів, перевищують річний бюджет усієї системи вищої освіти Росії (1,7 трильйона рублів) та сукупний бюджет усіх російських регіонів, за винятком Москви,
– зазначається у публікації.

Цікавим є той факт, що основне зростання оборонних витрат припало на засекречені статті бюджету. Їхній обсяг зріс з 3,4 до 4,9 трильйона рублів за підсумками кварталу.

В результаті, 38,2% від загальних бюджетних витрат (12,8 трильйона рублів за квартал) виявилися засекреченими.

Більше того, витрати на військові потреби продовжують зростати, незважаючи на те, що в бюджеті передбачалося їх незначне скорочення – з 7,8% до 6,2% ВВП. Однак, у першому кварталі 2026 року оборонний бюджет зріс до 12% ВВП.

Важливо! У 2026 році оборонні видатки будуть суттєво вищими, ніж минулого року. Це призводить до збільшення дефіциту бюджету, який у першому кварталі сягнув 4,6 трильйона рублів, а наприкінці травня досяг 6 трильйонів рублів.

Слід зазначити, що Росія наразі переживає найбільший бюджетний дефіцит з моменту початку повномасштабного вторгнення. Цього року на оборону та безпеку Кремль виділив 16,84 трильйона рублів, що становить 40% від загального бюджету.

На сьогодні Росія фактично перетворилася на державу, яка залежить виключно від військових витрат. Припинення бойових дій в Україні та, відповідно, скорочення цих витрат може призвести до дестабілізації ситуації.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *