Сертифікати за програмою “єВідновлення” вже з’явилися в застосунку “Дія”. Це значить, що громадяни, які втратили житло через російську агресію, можуть дізнатися суму компенсації та шукати нову домівку. Стало відомо, як скористатися послугою.
Така інформація з’явилася на офіційній сторінці “Дія” в соціальній мережі. Зазначається, що сертифікат можна побачити, авторизувавшись у застосунку. В ньому також вказана сума, які компенсує держава. Уже з листопада громадяни, які отримали цю допомогу, зможуть придбати собі житло.
Як скористатися послугою єВідновлення
- Громадяни, які через російську агресію втратили житло, подають заяву на компенсацію через “Дія”;
- Представники спеціальної комісії місцевого самоврядування визначають суму компенсації;
- Сертифікат про компенсацію формується в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна;
- Переглянути сертифікат можна через застосунок “Дія”.
Відомо, що загалом з моменту запуску програми “єВідновлення” було отримано 3 685 заявок від українців про знищене житло. Зазначається, що найбільше заяв отримано від жителів Харківської та Київської областей.
Як подати заяву про пошкоджене житло через застосунок Дія
- Оновити застосунок до останньої версії;
- Відкрити розділ “Послуги”;
- Обрати “єВідновлення”;
- Перевірити, чи зареєстровані права власності на житло в Державному реєстрі речових справ;
- Обрати послугу “Повідомити про пошкоджене житло”;
- Відкрити банківський рахунок єВідновлення (до програми підключені п’ять банків: monobank, ПриватБанк, Сенс Банк, А-Банк, ПУМБ);
- Подати заяву про виплату (обрати розділ “Послуги” – натиснути “єВідновлення” – “Подати заяву про виплату”).
Також можна переглянути відеоінструкцію від експертів Міністерства розвитку громад та територій за посиланням.
Які правила “єВідновлення”?
Голова комітету з організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк пояснила, які є правила щодо використання сертифіката “єВідновлення”. Експертка пояснила, що громадяни не зможуть отримати компенсацію за знищені меблі, техніку, ремонти тощо. Компенсація розрахована саме на купівлю житла. При цьому житло, яке буде куплено на державні гроші, не можна буде продати протягом наступних п’яти років. Якщо ж з допомоги лишається якась сума, то ці гроші повертаються державі (якщо житло навпаки коштує дорожче, то громадянин сам додає суму до компенсації).
У сертифікатах, пояснила Олена Шуляк, зазначається фіксована сума. Вона вираховується окремо в кожному випадку і залежить від наступних факторів:
- Регіон, де знаходилося житло;
- Кількість кімнат;
- Площа квартири або будинку.
Слід зазначити, що з травня в Україні за програмою “єВідновлення” також можуть отримати допомогу ті громадяни, в яких через бойові дії житло було пошкоджено. Грошова компенсація на ремонт становить до 200 тисяч гривень. Кошти можна отримати на спеціальну картку в одному з п’яти банків-партнерів: ПриватБанк, Монобанк, Sense Bank, А-Банк, Пумб.
“Для встановлення факту цільового використання коштів на придбання будівельної продукції для проведення ремонту на пошкодженому внаслідок військової агресії росії об’єкті нерухомості компенсаційною комісією буде здійснюватися верифікація. Така процедура має проводитися щомісяця, але вибірково: щодо не менш як 5% всіх заяв, ремонтні роботи за якими завершені у певному місяці”, – звертають увагу експерти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Переселенці можуть отримати стипендії на навчання в IT-сфері: що для цього потрібно
- Де і як ВПО можуть безкоштовно дізнатися про свої права
- Мільйони доларів виділені на грантові програми для України: як отримати гроші, які не потрібно повертати