Україна готова допомагати Польщі розвивати атомну енергетику – Галущенко

Україна готова допомагати Польщі розвивати атомну енергетику – Галущенко Ексклюзив 15.11.2024 16:33 Укрінформ Польща має намір розвивати атомну енергетику, а Україна має значний досвід і фахівців у цій галузі, тому Київ готовий допомагати Варшаві в цьому напрямку.

Про це в інтервʼю Укрінформу у кулуарах міжнародної виставки-конференції «ReBuild Ukraine Construction and Energy» у Варшаві сказав міністр енергетики України Герман Галущенко.

За його словами, співпраця між Україною і Польщею в енергетичній сфері є «дуже хорошою», країни мають багато напрямів співпраці. Наприклад, торік було введено в експлуатацію ще один інтерконектор Хмельницька АЕС – Жешув, збільшивши пропускну спроможність з точки зору енергосистеми України та ЄС. Йдеться також про співробітництво у газовій сфері, питання газових інтерконекторів і використання газосховищ, а також співробітництво на майбутнє у сфері атомної енергетики, зазначив міністр.

«Польща планує розвивати атомну енергетику й підписала відповідні контракти, а ми маємо величезний досвід експлуатації і фахівців відповідного рівня. Тому в переговорах як з польськими, так і з американськими партнерами ми наголосили, що Україна може суттєво підсилити цей напрям», – зауважив Галущенко.

Він також додав, що Польща надає Україні обладнання для відбудови і ремонтів енергетичної інфраструктури.

Як повідомляв Укрінформ, Польська ядерно-енергетична програма (PPEJ), ухвалена в 2020 році, передбачає будівництво двох АЕС загальною потужністю 6-9 ГВт. Інвестором і оператором їх буде державна компанія «Польські атомні електростанції». Попередній уряд РП вказав партнером з будівництва першої АЕС консорціум Westinghouse-Bechtel.

Будівництво першої АЕС у Польщі має розпочатися в 2028 році і триватиме упродовж семи років. Її планують збудувати в районі населених пунктів Любятово і Копаліно у Поморському воєводстві.

Польща Атомна енергетика Галущенко

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *