Нацбанк вніс зміни до валютних обмежень 20.11.2024 12:09 Укрінформ Національний банк України з 20 листопада вносить зміни до діючих валютних обмежень, які спрямовані на підтримку міжнародної співпраці у сфері зовнішньої торгівлі та посилення дисципліни дотримання валютних обмежень.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Нацбанк.
Зазначається, що з 20 листопада 2024 року український бізнес отримає можливість розраховуватися за імпорт товарів без обмеження терміну їхньої поставки в Україну, якщо кошти переказуються на користь іноземних експортно-кредитних агентств, іноземних держав або пов'язаних з ними осіб.
Щомісячний ліміт для таких переказів встановлено на рівні 10% від суми простроченої заборгованості за договором щодо імпорту товарів станом на 1 листопада 2024 року.
"Такі зміни стимулюватимуть іноземні держави, державні банки та ЕКА (експортно-кредитне агентство) зберегти й зміцнити наявні комерційні зв’язки іноземних експортерів з українським ринком. Це також дасть змогу мінімізувати ризики зменшення потенційних обсягів фінансування й зниження інвестиційної привабливості України", – зазначили в регуляторі.
НБУ надає можливість переказувати іноземну валюту за кордон для проведення розрахунків за проєктами міжнародної технічної допомоги, незалежно від того, якою державою чи організацією фінансується такий проєкт.
Регулятор встановив додаткові критерії для операцій з репатріації дивідендів. Українські компанії зможуть скористатися можливістю часткової репатріації дивідендів за корпоративними правами чи акціями за умови, що період діяльності емітента з дати держреєстрації до дати здійснення відповідної операції становить не менше 12 місяців, а з моменту набуття іноземним інвестором права власності на корпоративні права минуло не менше шести місяців.
НБУ також з 20 листопада встановлює заборону на використання валютних кредитів для придбання цінних паперів, номінованих в іноземній валюті.
Як повідомляв Укрінформ, збереження облікової ставки НБУ на рівні 13% та позитивні новини про виділення країнами G7 кредиту на 50 млрд дол. дозволять зберегти доступні умови кредитування для бізнесу за державними програмами.
Нацбанк Валюта
Источник: www.ukrinform.ua