

Прогнози щодо вартості найму житла в серпні / Pexels
Наприкінці літнього періоду на ринку нерухомості складаються умови для збільшення вартості, принаймні у певних регіонах України. Одним із вирішальних чинників стане попит, який зростає з наближенням осіннього сезону.
Де очікувати подорожчання оренди помешкань
У серпні традиційно спостерігається підвищення активності на ринку оренди, особливо у великих містах, що зумовлено зростанням попиту. Про це у коментарі для 24 Каналу повідомила експертка з питань нерухомості Ірина Луханіна.
Вартість оренди житла в Україні може зрости напередодні осені. Цьому сприятиме сезонна міграція населення до урбанізованих центрів, спричинена такими факторами, як:
- повернення після літнього відпочинку;
- підготовка до нового навчального року;
- зміна професійної діяльності або місця проживання.

Ірина Луханіна
Рієлторка, аналітикиня ринку
Це може бути найбільш помітно, передусім, у Києві та інших великих містах, куди триває внутрішня міграція. Проте й тут є певні межі. Орендар став не менш вибірковим, ніж покупець. Якщо власник намагається підвищити вартість оренди лише через те, що “серпень”, а квартира того не варта, люди шукатимуть інші варіанти.
На думку експертки, ці обставини передусім створюють підґрунтя для зростання цін на якісне житло. Йдеться про помешкання у доброму стані, розташовані в будинках з резервним джерелом живлення, які функціонуватимуть навіть у разі перебоїв з тепло- та електропостачанням.
Надалі все більше значення матимуть не лише район та стан квартири. Після кількох зимових періодів під час війни орендарі запитують про наявність генераторів, резервного живлення, водопостачання, опалення та роботи ліфтів під час відключень. Вважаю, що ближче до осені ця різниця між автономними та неавтономними будинками стане ще більш відчутною,
– резюмує Ірина Луханіна.

Рієлторка зазначає, що в столиці вже спостерігається доволі високий попит на найм житла, а гідні варіанти за розумною вартістю швидко знаходять своїх мешканців. Наприкінці липня вартість однокімнатної квартири в середньому становила близько 19 тисяч гривень на місяць, тоді як двокімнатної – 28 тисяч гривень.
Варто зазначити, що за першу половину 2026 року вартість довгострокової оренди в Україні зазнала значних змін. Однак ці зміни не були однаковими у всіх містах.
Найбільш суттєві зміни цін на квартири зафіксовані у Харкові та Запоріжжі. Оренда однокімнатного помешкання в цих містах стала дорожчою (на 40% та 33% відповідно). Також спостерігалося зростання цін у Сумах – на 27%, Одесі – на 26% та Тернополі – на 22%.
Водночас у Вінниці, Житомирі та Херсоні медіанна вартість оренди залишилася на рівні початку року.
