Вартість “квадратів” у західних регіонах після війни: думка експерта

Західні регіони України переживають “будівельний бум” – ціни в новобудовах Івано-Франківщини, Львівщини, Буковини та Закарпаття стартують від $950. Але після війни вартість “квадратів” у цих областях може різко впасти.

1870_8fb99be8ddb8d12880260ea10bc5a110.jpg (22.72 Kb)

Про це президентка Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України Олена Гайдамаха повідомила в інтерв’ю “Главком”. За її словами, через війну вартість нерухомості впала майже в усій країні, крім заходу.

За інформацією Олени Гайдамахи, ціни на житло в новобудовах у західних регіонах України стартують від $950 за кв. м на етапі котловану, а у завершених проєктах – від $1,3 тис. за “квадрат”.

“Вважаю, що ця ситуація, за умови завершення війни, може мати зворотний ефект: західні області не мають стільки підприємств і вакансій, щоб забезпечити роботою велику кількість внутрішніх переселенців. Тому їм із часом доведеться продати придбане житло й переїхати, скажімо, у міста-мільйонники у пошуках заробітків”, – висловилася рієлторка.

Тим часом ринок нерухомості на Сумщині, Харківщині, Запоріжжі, Херсонщині “стоїть” через близькість фронту, а також щоденні інтенсивні ворожі обстріли цивільної інфраструктури. Це сильно б’є по цінах на житло.

“У Харкові ціни на житло “впали” на 75% порівняно з довоєнним періодом. Є випадки, коли однокімнатну квартиру можна купити менш ніж за $10 тис. Більш-менш зберігся ринок нерухомості у Запоріжжі, але й там дуже низькі ціни”, – повідомила Гайдамаха.

Падіння вартості нерухомості зачепило й столицю. Узагальнюючи, експертка зазначила, то ціни на житло у Києві не досягли довоєнної відмітки на 3-5%.

“Дуже неочікувана ситуація з вартістю нерухомості на Миколаївщині. У цій прифронтовій області, куди долітають навіть КАБи, зросли ціни на житло. Все через те, що багато місцевих, отримуючи виплати від держави за свої зруйновані помешкання, не переїжджають в інші області, а тут же купують будинки чи квартири”, – зауважила рієлторка.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *