Вчені знайшли дуже вагомі аргументи
Подобаються вони вам чи ні, у павуків є важлива робота!
Арахнофобія – боязнь павуків – є однією з найпоширеніших фобій. І навіть тих, хто не відчуває повноцінного страху, від цих восьминогих кидає у піт. Але перш ніж потягнутися до капців, коли ви побачите павука на стіні вашої спальні, подумайте ось про що: павуки не хочуть вас дістати. Більше того, є причина дозволити їм перебувати поруч із вами, пише IFLScience.
Поширений міф полягає в тому, що ми ковтаємо павуків уві сні, але будьте впевнені, це не має жодного підґрунтя в реальності. Люди мало цікавлять павуків. А самі вони здатні впадати в сплячку на таніть бачити сни, можливо, про те, як пожирають домашніх шкідників.
Павуки є одними з найкращих засобів боротьби зі шкідниками в природі. За підрахунками, павуки в усьому світі вбивають від 400 до 800 мільйонів метричних тонн здобичі на рік, переважну більшість з яких становлять комахи. Вони харчуються звичайними домашніми шкідниками:
- мухами,
- комарями,
- тарганами,
- міллю тощо.
Більшість з них набагато шкідливіші для людини, ніж павуки. Тримаючи популяцію комах під контролем, павуки допомагають запобігти зараженню, яке інакше може призвести до забруднення їжі, алергічних реакцій та навіть пошкодження майна.
Окрім того, що павуки тримають під контролем нашестя комах, вони також допомагають підтримувати місцеве біорізноманіття. Полюючи на комах, павуки допомагають регулювати популяції жуків, які інакше могли б стати величезними.
Павуки тримають під контролем нашестя комах!
Їхня присутність є показником здорового середовища, а їхнє видалення може порушити природний баланс мікроекосистеми вашого будинку. Хоча їхні тонкі ноги та жирні дупки можуть бути не всім до вподоби, переважна більшість павуків абсолютно нешкідлива для людей.
Майже всі павуки отруйні, однак лише частина з понад 50 тисяч видів у всьому світі становить загрозу для людини. Павуки найчастіше ховаються в кутках, за меблями та у підвалах. Більшість кусаються, лише якщо відчувають пряму загрозу, наприклад, якщо на них випадково наступають або атакують капцями.
Втім, багато видів павуків навіть не мають іклів, достатньо сильних, щоб пробити шкіру людини. Тож наступного разу, коли ви підете розчавлювати цього звіра, згадайте про те, що він сам боїться вас або, можливо, просто дрімає.