У лютому 2025 року спостерігався сплеск інтересу користувачів до вторинного житла в різних східних і південних регіонах. Одночасно в Україні було введено в експлуатацію 12 будинків із 9 новобудов.
Про це свідчать дані аналітичного центру української платформи нерухомості Dim.ria.
Первинний ринок
На кінець лютого 2025 року в Україні працювало 77% відділів продажу новобудов. Найактивнішими забудовниками були Закарпатська область, де відновили діяльність 96%.
Протягом лютого в Україні офіційно відкрили 12 будинків на 9 новобудовах. За часткою завершених об’єктів лідирували Одеська (55%) та Волинська (51%) області.
Порівняно з минулим роком середня вартість нового житла зросла приблизно на 9% у доларовому вираженні. Найбільш суттєво середня вартість квадратного метра зросла в Чернівецькій, Рівненській та Вінницькій областях, де зростання перевищило 15%.
Найдорожче нове житло в столиці – 1340 доларів за квадратний метр.
Вторинний ринок
У лютому в більшості регіонів зріс обсяг оголошень про продаж житла на вторинному ринку. Найактивнішими областями стали Дніпропетровськ, Вінниця та Кіровоград, де власники житла додали в півтора рази більше оголошень, ніж у січні.
Середня ціна, встановлена власниками на однокімнатні квартири, зросла в більшості регіонів протягом лютого. Найпомітніше подорожчання відбулося у Волинській області – на 7% ($51,5 тис. за однокімнатну квартиру). Волинь також посіла перше місце за річним зростанням цін на однокімнатні квартири на вторинному ринку (+31%), за нею йдуть Чернівці (+29%) і Закарпаття (+28%).
Станом на кінець лютого 2025 року найдорожча однокімнатна квартира в Києві коштує в середньому близько $90,2 тис.
Ціна нерухомості на вторинному ринку столиці різниться по районах. Однокімнатна квартира в Печерському районі коштує в середньому $133,6 тис., а в Деснянському — близько $46,2 тис. Середні ціни в Солом'янському, Подільському та Святошинському районах.
Порівняно з січнем 2025 року інтерес користувачів до пошуку вторинного житла зріс у кількох східних і південних областях, а в інших – знизився. У столиці обсяг пошукових запитів на покупку житла протягом лютого залишався стабільним, а в околицях – впав на 4%.
Якщо порівнювати кількість оголошень, надісланих користувачами на маркетплейсі в лютому, з відгуками, зафіксованими за той самий місяць, то найбільше розбіжності між попитом і пропозицією показали Тернопільська, Вінницька та Чернівецька області. У цих областях інтерес до вторинних об'яв перевищував кількість нових оголошень у 16-17 разів. Місто Київ продемонструвало найбільш збалансований сценарій, де щомісячних оглядів було приблизно втричі більше, ніж нових оголошень.