«Ціни зростуть на все»: Київрада закликала владу не підвищувати акцизи на пальне

«Ціни зростуть на все»: Київрада закликала владу не підвищувати акцизи на пальне 30.05.2024 17:40 Укрінформ Київська міська рада звернулась до Верховної Ради та Кабінету міністрів щодо неприпустимості підвищення акцизів на пальне.

Таке звернення підтримав 61 депутат Київради, передає Укрінформ з посиланням на Київську міську державну адміністрацію.

«Підвищення акцизів на пальне пояснюється нібито необхідністю наближення національного законодавства до стандартів ЄС у зв’язку з набуттям статусу країни-кандидата на вступ. Водночас аргументується перспективою надходження щомісяця до державного бюджету додаткових 1,3 млрд грн у другому півріччі цього року. Утім, насправді в цій ініціативі наразі немає потреби ні з огляду на євроінтеграцію України, ні з огляду на потребу наповнення державного бюджету. У ЄС такі вимоги існують тільки для держав-членів ЄС, і навіть вони мають право імплементувати ці норми впродовж 10 років», – заявила депутатка Київради, перша заступниця голови постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності Людмила Ковалевська.

Водночас, за її словами, запропоноване урядом підвищення акцизів на пальне вже найближчим часом здатне призвести до значної шкоди – як для підірваної війною економіки України, так і рівня життя громадян.

«У ціні майже всіх товарів у країні закладена частка транспортної складової. До того ж накладання цієї складової на кожному етапі виробництва і торгівлі матиме ланцюговий ефект – і ціни зростуть практично на всі товари. Особливо сильно постраждають сільське господарство, транспорт і торгівля. А на них сукупно припадає майже чверть усього валового національного продукту за даними 2023 року», – наголосила депутатка Київради.

Вона зауважила, що в державному бюджеті наявні додаткові можливості скорочення непріоритетних витрат, знаходження недискримінаційних джерел доходів, а також підвищення контролю в бюджетній сфері для фінансування оборонних потреб.

«Враховуючи зазначене, Київрада звертається до Верховної Ради з проханням відмовитися від підтримки урядової ініціативи щодо підвищення акцизів на паливо і ухвалити закони, які необхідні для залучення коштів від грального бізнесу, тютюнової галузі», – додала Ковалевська.

Як повідомлялося, березні цього року уряд схвалив проєкт закону, відповідно до якого акциз на бензин має зрости в кілька етапів у 1,7 рази, а на дизпаливо – у 2,5 рази.

Акциз Євросоюз Київрада Пальне

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *