Добудова ХАЕС: Енергоатом каже, що отримав підтвердження від Westinghouse про паливо для реакторів 05.02.2025 14:16 Укрінформ НАЕК "Енергоатом" заявляє, що американська компанія Westinghouse листом поінформувала про свою спроможність вчасно модифікувати паливо для потенційних реакторів на енергоблоках 3 та 4 Хмельницької атомної електростанції.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Енергоатом.
"Westinghouse підтверджує можливість вчасно надати сумісну конструкцію ТВЗ для перших та наступних циклів ХАЕС-3, ХАЕС-4 на базі реактора V-466В. З огляду на часові графіки реалізації проєкту ядерного палива, ми рекомендуємо розпочати обговорення технічних деталей та визначити обсяг робіт з експертизи і реалізації проєкту палива вже найближчим часом", – цитують в Енергоатомі зміст листа.
Стверджується також, що у звіті з аналізу безпеки, наданого фахівцями, йдеться про те, що активна зона реактора ВВЕР-1000 V-466В складається з 163 тепловиділяючих збірок ТВ3-А. Саме такий тип ТВ3-А тривалий час використовується у складі активних зон реакторів ВВЕР-1000, що успішно експлуатуються в Україні.
Як повідомлялося, раніше Енергоатом уже повідомляв, що третій та четвертий енергоблоки, які планується добудувати на Хмельницькій атомній електростанції, працюватимуть на паливі американської компанії Westingouse.
Водночас, експертка із питань ядерної енергетики Ольга Кошарна заявила, що для реакторів моделі ВВЕР-1000/В466, які Енергоатом планує купити у Болгарії, паливо виготовляє тільки російська компанія ТВЕЛ. За її словами, через технічні особливості тепловиділяючої збірки такої реакторної установки Westingouse має розробити нове паливо.
Кабінет міністрів у 2024 році зареєстрував у Верховній Раді проєкт закону «Про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької атомної електричної станції», однак парламент досі його не прийняв. Для добудови енергоблоків планується купити у Болгарії обладнання російського виробництва.
Водночас посол ЄС в Україні Катаріна Матернова заявила, що рішення про будівництво нових атомних генерувальних потужностей в Україні має ухвалювати виключно її влада, Євросоюз не висловлював жодної офіційної позиції з цього питання.
АЕС Енергоатом Хмельницький Westingouse
Источник: www.ukrinform.ua