Галущенко сказав, скільки витратили на будівництво двох енергоблоків ХАЕС

Галущенко сказав, скільки витратили на будівництво двох енергоблоків ХАЕС Оновлено 17.01.2025 13:17 Укрінформ На будівництво енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької атомної електричної станції витрачено близько 1,5 мільярда доларів.

Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді заявив міністр енергетики України Герман Галущенко, передає кореспондент Укрінформу.

«Наразі по самій конструкції нараховано втрат близько до 1 млрд дол. Плюс, що важливо, на самій ділянці знаходиться обладнання, яке було закуплено ще раніше для встановлення цих блоків. Вартість десь близько 1,5 млрд дол.», – прокоментував Галущенко.

Він зазначив, що придбання обладнання для ХАЕС у Болгарії ускладнювалось через наявність проросійських сил при владі. За його словами, українська сторона зверталась із проханням надати блоки, однак отримувала відмову. Завдяки візиту Президента Володимира Зеленського у позаминулому році вдалось досягти домовленості, яка діє до 10-11 березня 2025 року. Однак наразі в Болгарії знову діє проросійський уряд.

Галущенко зокрема наголосив, що будівельні конструкції і обладнання були закуплені раніше. За його словами, це фактично спадок від попереднього покоління енергетиків, тож він вважає це унікальним шансом, маючи обладнання, відповідні конструкції та отримати відповідно два корпуси, яких не вистачає для запуску реакторів, не можна просто втратити таку можливість.

Крім того, міністр також прокоментував ситуацію із затвердженим кошторисом для ХАЕС, який не відповідає актуальному рівню цін.

«Оскільки ТЕО про будівництво було затверджено в 2018 році, то дійсно все обладнання обраховано за курсом на той рік. Тому ціна, яка є в ТЕО 2018 року, сьогодні не відповідає нинішньому рівню цін. Я сподіваюсь, що цей закон буде прийнятий, і ми зможемо внести зміни до ТЕО та подати новий законопроект. Очевидно, що старе ТЕО втратить актуальність у разі нової добудови», – зазначив Галущенко.

Він також додав, що енергоблоки, які планується добудувати на Хмельницькій АЕС, матимуть унікальну технологію регулювання потужності в діапазоні 20% від встановленої, що дозволить балансувати навантаження в енергосистемі України.

"Унікальність цих блоків є в тому, що вони мають маневрену потужність на 20% від своєї встановленої потужності. Це нова технологія, яка дає можливість маневрувати атомній енергетиці, що є нетиповим рішенням для роботи базової генерації у світі", – наголосив Галущенко.

Щодо поточних робіт на майданчику, він пояснив, що вони стосуються лише підтримання наявних конструкцій та обладнання в належному стані для запобігання їх деградації.

Крім того, наразі триває обрання голови наглядової ради підприємства.

"Питання корупції вирішить створення наглядової ради. Наразі вже обирають голову і буде повноцінно функціонуюча наглядова рада, яка якраз і моніторитиме всі рішення, що прийматимуться. З точки зору корпоративного управління це найкращий вихід, я вважаю", – зазначив Галущенко.

Як повідомлялось, Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній Раді проєкт закону «Про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької атомної електричної станції», однак парламент досі його не прийняв.

Водночас посол ЄС в Україні Катаріна Матернова заявила, що рішення про будівництво нових атомних генерувальних потужностей в Україні має ухвалювати виключно її влада, Євросоюз не висловлював жодної офіційної позиції з цього питання.

Фото: Радіо Свобода

АЕС Будівництво Хмельниччина Міненерго Гроші Верховна Рада Галущенко

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *