Ймовірність уникнути блекауту цієї зими перевищує 90% – експерт

Ймовірність уникнути блекауту цієї зими перевищує 90% – експерт 13.06.2024 15:37 Укрінформ Україна має високі шанси зберегти цілісність енергосистеми взимку попри удари росіян.

Як передає Укрінформ, таку оцінку висловив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко під час пресконференції в Українському кризовому медіацентрі.

«Шанси, що енергосистема збереже свою цілісність, навіть якщо удари з боку росіян продовжаться, цієї зими дуже високі. Ймовірність того, що не буде блекауту, набагато вища за 90%, з моєї точки зору», – сказав Омельченко.

Експерт вважає, що частково покрити дефіцит в енергосистемі можна за рахунок збільшення дозволених обсягів імпорту електрики з Європи.

Крім того, Омельченко наголосив на необхідності зосередитися на відновленні тих генеруючих потужностей, які можна відновити – за його оцінкою, це близько 1,5-2 ГВт.

Як повідомлялося, за оцінкою НЕК «Укренерго», енергосистема потребує 5-6 ГВт генерації різного типу, бізнес же готовий збудувати 1 ГВт потужностей.

Фото архівне

Електроенергія Енергетика Блекаут Дефіцит

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *