На Донеччині через війну кількість підприємств харчової промисловості скоротилася втричі

На Донеччині через війну кількість підприємств харчової промисловості скоротилася втричі 20.06.2024 19:44 Укрінформ На Донеччині після початку повномасштабної війни кількість підприємств харчової та переробної промисловості скоротилася майже втричі – з 79 до 27. 

Про це на брифінгу заявила заступниця директора департаменту агропромислового комплексу і земельних ресурсів Донецької облдержадміністрації Олена Рибакова, передає кореспондент Укрінформу.

«Щодо ситуації на продовольчому ринку області – у нас на підконтрольній території залишилося 79 підприємств харчової та переробної промисловості. Але на сьогодні (після повномасштабного вторгнення Росії в Україну – ред.) з них працюють тільки 27, з яких 14 підприємств – це хлібопекарська галузь», – сказала Рибакова.

Вона зазначила, що великі хлібопекарські підприємства, які були на Донеччині в Бахмуті, Сіверську та Торецьку, наразі не працюють або через окупацію, або через ворожі обстріли. 

Найбільшими наразі залишились хлібопекарські підприємства в місті Слов'янськ та Дружківка, а також є дрібні торговельні підприємства. 

За словами Рибакової, хліб у Донецьку область також завозять з Дніпропетровської та Запорізької областей. 

Говорячі про ціни на хліб у регіоні, вона заявила, що з початку року вони трохи змінилися.

«Якщо порівнювати з початком року, то в області відбулося зростання вартості хліба житньо-пшеничного на 3%, хліба пшенично на 7%, батона нарізного на 20%, а ціна Бородинського та Дорожнього – їх вартість зменшилась на 10% та 5% відповідно», – констатувала чиновниця. 

Як повідомлялося, Донецька область має найбільшу протяжність лінії фронту – близько 300 км. На підконтрольній українській владі території області наразі залишаються близько 472 тис. мешканців.

Донеччина Хліб Промисловість Продовольство

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *