На Саміті миру одностайно підтримали позицію України про захист продовольчої безпеки – Свириденко

На Саміті миру одностайно підтримали позицію України про захист продовольчої безпеки – Свириденко 16.06.2024 16:27 Укрінформ Учасники Міжнародного саміту миру одностайно підтримали позицію України у питаннях продовольчої безпеки, зокрема захисті портів.

Про це повідомила перша віцепремʼєр-міністерка України – міністерка економіки Юлія Свириденко в ефірі марафону "Єдині новини", передає Укрінформ.

"Це пункт, по якому є спільна позиція всіх учасників, що не можна використовувати продовольчу безпеку як зброю. Одностайно всі підтримали позицію України, що морські порти мають бути захищені, навігація має бути вільною й наші фермери повинні мати доступ до фінансового ресурсу", – сказала Свириденко.

За її словами, глави держав Африки, Азії, Латинської Америки підтвердили, що повномасштабна війна спричинила зростання цін на продовольство у їхніх країнах.

"Має бути чіткий наратив, хто винен у цій війні, хто її розпочав. Це путінська Росія. Другий аспект – портова інфраструктура має бути захищеною", – прокоментувала Свириденко результати дискусії.

Крім того, повинні бути розміновані морські шляхи, щоб забезпечити стабільне судноплавство.

Як повідомлялося, 15-16 червня на швейцарському курорті Бюргеншток проходить перший Саміт миру за участі 100 делегацій – 92 країн і 8 міжнародних організацій. Учасники саміту розглядають питання продовольчої та ядерної безпеки, а також гуманітарний аспект війни в Україні.

Юлія Свириденко Продовольча безпека Єдині новини Глобальний саміт миру

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *