Нафта дешевшає, але ціни залишаються поблизу 4-місячного максимуму через санкції проти РФ

Нафта дешевшає, але ціни залишаються поблизу 4-місячного максимуму через санкції проти РФ 14.01.2025 09:32 Укрінформ Ціни на нафту знизилися у вівторок, 14 січня, але залишилися поблизу чотирьохмісячних максимумів, оскільки вплив нових санкцій США на російську нафту залишався ключовим фокусом ринку.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.

Ф'ючерси на Brent знизилися на 28 центів, або 0,4%, до 80,73 доларів за барель, тоді як американська нафта West Texas Intermediate (WTI) подешевшала на 18 центів, або 0,2%, до 78,64 доларів за барель.

У понеділок ціни зросли на 2% після введення санкцій Міністерством фінансів США у п'ятницю проти "Газпром нафти" (SIBN.MM), Сургутнефтегаз, а також 183 суден, що торгують нафтою в складі російського так званого "тіньового флоту" танкерів.

«Заголовки навколо нафтових санкцій проти Росії були домінуючим рушієм цін на нафту протягом останнього тижня, і в поєднанні зі стійкими економічними даними США більш жорстка динаміка попиту та пропозиції набула деякого імпульсу», — сказав ринковий стратег IG Йеп Джун Ронг.

Індекс цін виробників США (PPI) буде опубліковано пізніше того ж дня, а також дані індексу споживчих цін (CPI) у середу.

Хоча аналітики все ще очікували значного впливу нових санкцій на ціни на поставки російської нафти, фактичний фізичний вплив може бути меншим.

«Ці санкції мають потенціал забрати з ринку до 700 тисяч барелів на добу, що зменшить надлишок, який ми очікуємо на цей рік. Однак фактичне скорочення потоків, ймовірно, буде меншим, оскільки Росія та покупці знаходять способи обійти ці санкції – очевидно, буде більше навантаження на несанкційні судна в тіньовому флоті», – йдеться в записці аналітиків ING.

Тим часом невизначеність попиту з боку основного покупця Китаю може притупити вплив скорочення пропозиції. Імпорт сирої нафти в Китай впав у 2024 році вперше за два десятиліття.

«Очікується, що нові санкції проти російських танкерів вплинуть на постачання сирої нафти до Китаю та Індії, хоча ключові гравці в цих країнах все ще оцінюють правову ситуацію та можливі обхідні шляхи», — сказав Філіп Джонс-Люкс із Sparta Commodities.

Як повідомляв Укрінформ, шість країн Європейського Союзу закликали Європейську комісію знизити граничну ціну на російську нафту в 60 доларів за барель, встановлену країнами G7, стверджуючи, що це зменшить доходи Москви, які та використовує для війни проти України.

Антиросійські санкції Ціна нафти Ринок

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *