Нафтовий бізнес РФ в Арктиці зазнає проблем через останні санкції США – Reuters

Нафтовий бізнес РФ в Арктиці зазнає проблем через останні санкції США – Reuters 15.01.2025 03:18 Укрінформ Російський нафтовий бізнес в Арктиці має серйозні проблеми через останні санкції США, що призвели до зупинки постачань сирої нафти, яку раніше розкупили покупці з країн Азії.

Про це з посиланням на власні джерела пише Reuters, передає Укрінформ.

Співрозмовники розповіли, що всі три російські арктичні нафтові родовища – Новий Порт, АРКО і Варандей, з видобутком близько 300 000 барелів на добу – стикнулися з перебоями в роботі.

Як зазначається, судна та інфраструктура, необхідні для російського нафтового бізнесу в Арктиці, на який припадає десята частина експорту нафти морським шляхом, є унікальними.

Сировина з Новопортовського родовища «Газпром нефти», де температура може сягати -55°C, АРКО з морських родовищ «Прирозломне» і «Варандей», які належали «Лукойлу» в Тимано-Печорському регіоні, доставляється спеціальними суднами льодового класу до плавучих сховищ «Умба» і «Кола» поблизу Мурманська. Потім нафту перевантажують на великі судна – «Афрамакс» або «Суецмакс», які можуть перевозити 100-140 тис. тонн, – для відправки на міжнародний ринок.

Під санкції США потрапили як «Умба» і «Кола», так і більше десятка малих танкерів, які використовуються для перевезення нафти з родовищ. Щонайменше 15 танкерів, проти яких США запровадили санкції, в тому числі «Штурман Щербінін», «Михайло Ульянов» і «Ауліс», були активно задіяні в перевезенні російської арктичної нафти протягом останніх двох місяців.

Менші човникові танкери були розроблені для роботи в північних морях і мають специфічну конструкцію, що дозволяє їм завантажувати більше нафти без шкоди для кільватерного просвіту.

Така ситуація може залишити Росію з мільйонами барелів непроданої нафти в сховищах, кажуть джерела. За словами одного з них, обмеженість потужностей сховищ на всіх трьох проєктах означає, що кілька тижнів перебоїв із завантаженням можуть призвести до скорочення видобутку.

Оскільки всі обсяги нафти з арктичних проєктів призначені для експорту, не існує логістичної системи для її подачі у внутрішню нафтопровідну систему Росії. Це означає, що за відсутності покупців на ці сорти нафти її доведеться зберігати у плавучих сховищах, або ж «Газпром нефть» муситиме скоротити видобуток, зазначили джерела.

Як повідомляв Укрінформ, 10 січня США запровадили масштабні санкції проти російської нафти, у список потрапили понад 180 танкерів тіньового флоту. Санкції є найжорсткішими з усіх, що були запроваджені проти російського нафтового сектору, і спрямовані проти найбільших виробників – компаній «Газпром нефть» і «Сургутнефтегаз».

Арктика нафта Санкції Росія

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *