Росія найшла нові танкери для продажу нафти в обхід санкцій 18.02.2025 23:54 Укрінформ Росія найшла нові танкери й знову перевантажує нафту з судна на судно, щоб зберігти обсяги експорту нафти. Але поставки клієнтам залишаються проблемою, оскільки завантажені судна змушені простоювати.
Про це повідомляє Bloomberg, передає Укрінформ.
Як зазначає видання, минулого тижня щонайменше п'ять нових танкерів, які долучились до торгівлі після введення санкцій, допомогли збільшити відвантаження з тихоокеанського порту Козьмино. Ще шість стоять на якорі біля термінала в очікуванні завантаження.
Завдяки новим суднам, які також працюють з російських портів у Балтиці, середній експорт нафти з Москви за чотири тижні продемонстрував найбільший стрибок з квітня. Так, за чотири тижні до 16 лютого експорт зріс до 3,03 млн барелів на добу, що на 7% більше, ніж за попередній період.
Попри цей стрибок, судновласники все ще стикаються з труднощами з розвантаженням нафти, що призводить до збільшення перевантаження з судна на судно, щоб звільнити спеціалізовані танкери-шатли.
Три вантажі російської нафти сорту «Sokol», які експортуються з Сахаліну, були перевантажені на супертанкер «Daban» поблизу російського порту Находка. Зараз судно стоїть на якорі біля китайського порту «Янтай», але відстеження показують, що воно ще не розвантажувалося.
Четвертий вантаж був переміщений на танкер Aframax Urgane I.
Перевантаження вивільнили важливі танкери-шатли, які наразі забезпечують безперебійне постачання «Sokol», але для збереження нинішніх обсягів потоків у найближчі тижні знадобиться більше танкерів, зазначає видання.
Проєкт «Сахалін-2» залучив два нових судна, «Galaxy» і «Voyager», для транспортуванн своїх вантажів, оскільки звичайний флот не може розвантажуватися в Китаї. При цьому перше з цих суден також потрапило під санкції США.
Як повідомляв Укрінформ, надходження від нафти в держбюджет Росії у січні були близькі до річного мінімуму через падіння світових цін на чорне золото та вищі виплати нафтопереробникам країни.
Фото: Bloomberg
Антиросійські санкції Експорт нафта Росія танкер
Источник: www.ukrinform.ua