Російське пальне ще може потрапляти на український ринок – експерт

Російське пальне ще може потрапляти на український ринок – експерт 11.06.2024 16:26 Укрінформ Із Польщі на український ринок потрапляє скраплений газ, крім того, є ознаки потрапляння російського дизельного пального через Румунію.

Про це повідомив директор консалтингової групи «А95» Сергій Куюн під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Ми більшу частину скрапленого газу імпортуємо з Польщі. Польща, у свою чергу, є найбільшим імпортером російського скрапленого газу у світі – понад 100 тис. тонн щомісяця», – зазначив Куюн.

За його словами, частина цього газу зі зміненими документами потрапляє на український ринок. Ще одна частина російського скрапленого газу заміщає ті обсяги LNG, який Польща ввозить в Україну.

«Російський скраплений газ по ціні на 15-20% дешевший за неросійський», – зауважив експерт.

За його інформацією, Рада нацбезпеки та оборони найближчим часом має прийняти рішення про протидію такому потраплянню російського пального в Україну.

Крім того, є ймовірність, що через Румунію може надходити дизпаливо російського виробництва. «Ми спостерігаємо партії, які реалізуються за цінами, яких на ринку немає. Таке може бути тільки в одному випадку – це торгівля російським пальним», – пояснив Куюн.

За його словами росіяни адаптуються й намагаються потрапити на ті ринки, де на їхню продукцію накладені санкції.

Як повідомлялося, група західних страховиків заявила, що обмеження цін на російську нафту не діє, і лише спонукало більше суден до приєднання до тіньового флоту.

Газ Польща Росія Пальне

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *