Ситуація з електрикою цього тижня буде складною – Кудрицький

Ситуація з електрикою цього тижня буде складною – Кудрицький 05.06.2024 09:34 Укрінформ Із початку першого тижня червня ситуація в енергосистемі погіршилася через низку факторів, зокрема, високу температуру, атаку росіян та зменшення обсягів доступної генерації.

Про це в ефірі "Суспільного" повідомив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький, передає Укрінформ.

"Є декілька факторів. Перш за все, це досить висока температура, яка супроводжується збільшенням споживання електроенергії. Також остання атака ворога на теплові й гідроелектростанції зменшила і без того невеликі обсяги генерації, які зараз працюють в енергосистемі і яких й до того було недостатньо", – сказав Кудрицький.

Крім того, через хмарність зменшилися обсяги генерації на сонячних електростанціях, а на атомній генерації триває планова ремонтна кампанія.

"Ситуація цього тижня буде складною. Єдине – на вихідних споживання впаде. Це завжди відбувається так, це сталий тренд. Тому на вихідних буде трохи легше", – спрогнозував очільник Укренерго.

Кудрицький також пояснив, як встановлюються ліміти споживання для областей. "Ліміти визначаються від наявної генеруючої потужності. Тобто, скільки у нас електроенергії, умовно кажучи, може виробитись й імпортуватися – стільки ми й розподіляємо між областями", – зазначив він.

За його словами, зміна лімітів можлива або за умови відновлення частини генерації, або при зниженні споживання.

Як повідомлялося, в середу, 5 червня, дефіцит в енергосистемі прогнозується впродовж всієї доби. Ліміти на споживання будуть діяти для кожної області з 00:00 до 24:00.

Електроенергія Укренерго Електропостачання Кудрицький

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *