Стартап Білла Гейтса почав будівництво атомного реактора нового покоління

Стартап Білла Гейтса почав будівництво атомного реактора нового покоління Відео 16.06.2024 21:09 Укрінформ В американському штаті Вайомінг почалося будівництво повністю функціональної АЕС малої потужності на швидких нейтронах з натрієвим охолоджувачем.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє News Atlas.

"Білл Гейтс допоміг розпочати будівництво першого ядерного реактора нового покоління у США", – йдеться у повідомленні.

За словами Гейтса, який є засновником та головою ради директорів компанії Terra Power, АЕС “Натріум” стане найбільш передовою у світі, “набагато безпечнішою” за сучасні реактори, а відходів від неї буде значно менше. До того ж її можна буде використовувати для накопичення енергії сонця або вітру.

Спільний проєкт Terra Power та Міністерства енергетики США планує побудувати натрієвий реактор у місті Кеммерері, штат Вайомінг. Введення АЕС “Натріум” в експлуатацію заплановано приблизно на 2030 рік.

Поки триває перша фаза будівельних робіт, Комісія з атомної енергії США проведе оцінку майбутнього реактора. Якщо дозвіл буде отримано, у 2025 році почнеться зведення “енергетичного острова” з паровими турбінами та іншим обладнанням.

Заявлена потужність реактора на швидких нейтронах з натрієвим охолоджувачем становитиме 345 МВт. Як накопичувач енергії використовується акумулятор на розплаві солей. Пікової потужності 500 МВт має вистачити на електрику для 400 тисяч будинків. Наявність акумулятора дає змогу інтегрувати “Натріум” в одну енергомережу з джерелом відновлюваної енергії. Це єдиний подібний проєкт у світі, пише Electrek.

“Станція "Натріум" використовує рідкий натрій, точка кипіння якого у вісім з гаком разів вища, ніж у води, тож вона поглинає надлишкове тепло, яке виробляє активна зона реактора", – пояснив Гейтс.

На відміну від води натрій не потрібно закачувати, оскільки, коли він нагрівається, він піднімається, а коли охолоджується, то опускається. Навіть якщо станція втрачає потужність, натрій продовжує накопичувати тепло, не досягаючи небезпечної температури, що веде до розплавлення паливних елементів реактора”.

Як повідомлялося, після понад 12-річної зупинки у Японії відновили роботу атомного реактора, законсервованого після аварії на станції "Фукушіма-1".

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *