В Україні немає географічної прив’язки для встановлення сонячних електростанцій – експерт

В Україні немає географічної прив’язки для встановлення сонячних електростанцій – експерт Ексклюзив 31.07.2024 13:58 Укрінформ Географічної прив’язки для встановлення сонячних електростанцій немає, оскільки кліматичні зміни останніх 30 років дозволяють достатньо генерувати від сонця навіть на півночі України.

Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів голова Української асоціації енергосервісних компаній Олексій Корчміт.

«По сонячних електростанціях географія різноманітна. Але географічної прив’язки локалізації немає, оскільки кліматичні зміни останніх 30 років, дозволяють достатньо генерувати від сонця навіть на півночі України. Теоретично до нас насамперед могла б звернутися Одеська область, але вона на сьогодні не має жодного укладеного енергосервісного договору по СЕС, хоча активно готується до цього. Натомість дуже активний Коростень (Житомирська область), який знаходиться на півночі. Питання не у географії, а у політичній волі місцевої влади», – зазначив Корчміт.

Він додав, що за останній рік в рамках реалізації Проєкту ПРООН «Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель у малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО» сонячні електростанції були встановлені у 10-ти Водоканалах міст: Коростень (80 кВт), Вишгород (100 кВт), Львів (600 кВт + 350 кВт-г. акум.), Хмельницький (500 кВт+250 кВт-г. акум.), по дві СЕС у місті Бровари (180 кВт та 250 кВт) і Чорноморську (400 кВт + 150 кВт-г. акум. та 80 кВт), Звягелі (70 кВт) а також у Харківській області, де інвестор ризикнув і вкладає кошти у потужну станцію на водоканалі Первомайського на 350 кВт. Зараз тривають закупівельні процедури для ще двох контрактів у Кропивницькому (100 кВт) та Дубно (100 кВт).

Протягом року були встановлені сонячні електростанції в 10 лікарнях міст Дрогобич (144 кВт), Трускавець (105 кВт), Яготин (50 кВт), Южноукраїнськ (50 кВт), Хмельницький (50 кВт) та п’ять СЕС у місті Кривий Ріг (100 кВт, 40 кВт, 30 кВт, 40 кВт, 74 кВт).

За його словами, на лікарнях сонячні електростанції встановлюються на покрівлях, де немає доступу людей. Для водоканалів вони встановлюються на земельних ділянках поруч із насосною станцією. Там зазвичай є огорожа, тобто захист від вандалізму. Але особливо інвесторів зараз хвилює загроза руйнації через військові дії. Страхування на рік коштує 2,5% від вартості майна.

Як повідомляв Укрінформ, у Вінниці стартувала міська програма з підтримки ОСББ, які встановлюють сонячні електростанції на багатоповерхівках.

Україна Сонячна електростанція «Зелена» енергетика

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *