ВАКС конфіскував ₴98 мільйонів у колишнього головного лісника Рівненщини

ВАКС конфіскував ₴98 мільйонів у колишнього головного лісника Рівненщини 06.06.2024 03:36 Укрінформ Вищий антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості колишнього головного лісника Рівненщини Віталія Суховича і застосував процедуру спецконфіскації до 98 млн грн арештованих коштів фігуранта справи.

Як передає Укрінформ, відповідний вирок від 29 травня поточного року опублікований у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Зокрема, у резолютивній частині рішення суду йдеться, що суд ухвалив затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 02 травня 2024 року між прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і фігурантом справи. Визнав останнього винним у незаконному збагаченні, а також призначив покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі з іспитовим строком у три роки.

Також суд зарахував у строк відбування покарання строк попереднього ув’язнення з 24 листопада 2023 року по 24 січня поточного року.

Крім того, ВАКС зняв арешт з низки рахунків засудженого, корпоративних прав і його майна: декількох квартир, автомобілів марки «AUDI Q8» 2022 р. і «BMW Х5» 2020 р. випуску, земельних ділянок і машиномісць.

Суд поклав на Суховича обов’язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації і повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

У рішенні суду йдеться, що колишній посадовець лісової галузі у 2021 році подав щорічну декларацію за 2020 рік, у якій не зазначив усі свої активи.

Водночас, за даними слідства, не пізніше 24 листопада 2023 року Сухович набув активи, вартість яких перевищує його законні доходи на 98 441 633 грн 10 коп., які зберігав за місцем свого фактичного проживання.

Слідчі Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань 24 листопада 2023 року у ході проведення обшуку за місцем фактичного проживання Суховича виявили і вилучили грошові кошти в сумі 1 854 175 доларів, 1 034 615 євро та 1 561 800 гривень, тобто на загальну суму 108 967 945 грн, походження яких він пояснити не зміг.

Нагадаємо, у листопаді 2023 року правоохоронці провели обшуки у депутата Рівненської облради, і тодішнього заступника голови офісу «Лісів України», під час яких знайшли незадекларовані статки на мільйони доларів.

Зазначалося, що фігурант до лютого 2023 року обіймав посаду начальника Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства. Потім зайняв одну з керівних посад в створеному на його базі Поліському лісовому офісі ДСГП «Ліси України». Працюючи у виконавчій владі та органах місцевого самоврядування, за даними слідства, він встиг незаконно збагатитися на мільйони доларів.

Зокрема, під час слідчих дій у посадовця було виявлено та вилучено тільки готівкою понад 4 млн доларів у різній валюті.

Також правоохоронці знайшли три елітні автомобілі Audi Q8, Mercedes-Benz GLE 350e, BMW X5, коштовності та дорогі годинники, зокрема елітної марки Рatek Рhilippe. Виявлено золоті монети, злитки золота, 2 пістолети, автомат Калашникова з 16 магазинами до нього з патронами.

У зв'язку з затриманням Суховича у ДП «Ліси України» повідомили, що за пів року до того було ухвалене рішення про усунення його з посади та звільнення з підприємства. Проте Сухович тривалий час перебував на лікарняному, використовував інші приводи та перешкоджав звільненню. Згодом його посаду скоротили.

Ліс Спецконфіскація Корупція Вищий антикорупційний суд

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *