У штаб-квартирі ООН обговорили проблеми захисту української енергетики від терористичних атак Росії

У штаб-квартирі ООН обговорили проблеми захисту української енергетики від терористичних атак Росії 03.12.2024 00:01 Укрінформ В ООН за ініціативою групи країн обговорили у понеділок проблеми захисту критичної енергетичної інфраструктури України від російських атак.

Як передає власкор Укрінформу у Нью-Йорку, захід у штаб-квартирі ООН проходив у той самий час, коли Росія презентувала так званий «Технічний посібник із захисту критично важливої енергетичної інфраструктури від терористичних атак».

«Наслідки російських атак дуже тяжкі для (української) енергосистеми – тільки цього році ми втратили до 9 ГВт генеруючих потужностей», – зазначив у своєму відеозверненні до учасників заходу міністр енергетики України Герман Галущенко.

За його словами, російські атаки несуть ризик ядерної аварії, оскільки націлені на підстанції, до яких надходить електроенергія з АЕС і які забезпечують живленням атомні станції.

Росія кілька разів обстрілювала підстанції, щоразу наражаючи на ризик ядерної аварії, розповів Галущенко.

«Під час масових атак 26 серпня сталося аварійне відключення чотирьох ядерних блоків… І це один крок до сценарію з Фукусімою», – сказав він. (Аварія на АЕС у Японії у 2011 році була спричинена зупинкою електроживлення реакторів через землетрус і цунамі, – ред.)

Помічник Генсека ООН у справах Європи, Центральної Азії та Північної й Південної Америки Мирослав Єнча, виступаючи на заході, зауважив, що «починаючи з березня цього року російські збройні сили здійснюють великомасштабні, систематичні та скоординовані атаки на критичну енергетичну інфраструктуру» України «з очевидною метою – пошкодити або знищити потужності з виробництва, передачі та розподілу електроенергії по всій країні».

Постпред України при ООН Сергій Кислиця нагадав у своєму виступі, що 24 червня цього року Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт ексміністра оборони РФ Сергія Шойгу, та начальника Генштабу ЗС Росії Валерія Герасимова.

В ордерах вказано, що ці особи несуть відповідальність за воєнні злочини, зокрема «за ракетні удари, завдані підпорядкованими їм силами по українській енергетичній інфраструктурі», зазначив Кислиця.

Він наголосив, що завдяки допомозі від партнерів «наша енергетична система виживає і продовжує функціонувати».

Розповідаючи про загрозу атомній енергетиці, постпред зауважив: «Якщо план цих божевільних стратегів стосовно атак на підстанції буде реалізований, Чорнобиль може здатися порівняно незначним інцидентом – і це не перебільшення».

Кислиця також згадав про презентацію Росією «технічного» посібника із захисту енергетики від терористичних атак.

«Іронія, якщо не трагедія, полягає в тому, що першу скрипку в цьому дійстві грає та сама країна, яка атакує енергетичну інфраструктуру України, – Російська Федерація», – сказав він, додавши, що «питання про практичну цінність цього документа є радше риторичним».

Крім України, співорганізаторами заходу виступили постпредства Литви, Естонії, Польщі, Болгарії Данії, Норвегії, Франції.

Як повідомляв Укрінформ, держава-терорист Росія в понеділок презентувала від імені Контртерористичного управління ООН (UNOCT) «Технічний посібник із захисту критично важливої енергетичної інфраструктури від терористичних атак».

Цього самого дня Україна ініціювала проведення в ООН заходу «Захист критично важливої енергетичної інфраструктури України від нападів РФ під час війни».

Фото: Володимир Ільченко, Укрінформ

Енергетика Обстріл ООН захист Війна з Росією

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *