У власність України вже перейшли 58 компаній, пов’язаних з підсанкційними особами – Опендатабот

У власність України вже перейшли 58 компаній, пов’язаних з підсанкційними особами – Опендатабот 05.06.2024 11:50 Укрінформ З початку війни у власність України перейшло 58 компаній, які належали підсанкційним особам. Власниками 13 з них були громадяни РФ.

Про це повідомив Опендатабот, передає Укрінформ.

«58 компаній, що належали підсанкційним особам, перейшли у власність України від початку повномасштабного вторгнення. З них лише 13 бізнесів належали росіянам. У решти 45 компаній засновники мали тісні звʼязки з агресором або підтримували війну в Україні», – йдеться в повідомленні.

Всі ці компанії було вилучено у власність України за допомогою внутрішніх санкцій. За словами заступника міністра юстиції України Інни Богатих, механізм стягнення, який використовує Україна, є унікальним у світовій практиці. У таких справах важливо йти з дотриманням міжнародних норм та національних вимог законодавства, аби рішення не були оскаржені в міжнародних судах.

«Процес збору доказів та подання позовів є непростим. Розгляд позовних заяв на практиці також є тривалим процесом <…> Від початку повномасштабного вторгнення Міністерство юстиції України подало 48 позовних заяв. З них 40 вже задоволено на користь держави, а рішення по 1 справі поки не набрало законної сили. Ще 7 справ за позовами Мін’юсту наразі знаходяться на розгляді ВАКС та Апеляційної палати ВАКС. Загалом можна сказати, що 98% позовних вимог, заявлених щодо стягнення активів, судом задовольняється», – зауважила Богатих.

За даними Опендатаботу, на початок повномасштабного вторгнення в українських реєстрах було виявлено 18 940 компаній, власниками яких є громадяни РФ.

Як повідомлялося, міністр юстиції Денис Малюська повідомив, що росіяни володіли досить значною часткою української економіки, про що свідчать конфісковані в них активи за рішенням суду. Всі конфісковані активи передають Фонду державного майна і вже він на певному етапі їх реалізовує.

Бізнес Санкції Опендатабот

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *