Україна може переробляти понад 50% агропродукції – Висоцький

Україна може переробляти понад 50% агропродукції – Висоцький 30.05.2024 14:57 Укрінформ Україна планує ухвалити цього року «Стратегію розвитку аграрного сектору України до 2030 року», в якій передбачено збільшення переробки сільськогосподарської продукції та розширення експортних можливостей агросектору.

На цьому наголосив виконуючий обов’язки міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час воркшопу з питань агросектору в межах Ukraine Business Compact, повідомляє Укрінформ із посиланням на Мінагрополітики.

«Щоб зберегти потужності в агросекторі і підвищити його ефективність та експортні можливості, необхідно розвивати сектор з переробки. Це додана вартість продукції і збільшення доходів аграріїв. Наша мета – переробляти понад 50% сільськогосподарської продукції. Україна має досить великі можливості для переробки у тваринництві – виготовлення м’ясних і молочних продуктів. Також вироблення різних видів олії. Крім того, розвиток виробництва кормів для тварин», – розповів Висоцький.

Він наголосив, що збільшення потужностей у переробній галузі агросектору сприятиме підвищенню енергетичної незалежності та енергетичної безпеки як України, так і Європейського Союзу. Україна може розширити виробництво біометану до 10 млрд кубометрів на рік. Для цього є відповідна транспортна інфраструктура та потужності.

Висоцький також підкреслив, що для агросектору важливо мати доступ до різних видів логістики для експорту товарів. Та можливості впроваджувати сучасні технології для виробництва.

“Україна завжди була експортоорієнтованою державою. Щорічно ми експортуємо 65-70% сільгосппродукції. І навіть попри широкомасштабну війну Україна серед основних постачальників продуктів харчування для понад 400 млн людей у світі. І ми плануємо зберегти ці обсяги в майбутньому”, – резюмував міністр.

Як повідомлялося, в межах програми Grain from Ukraine (Зерно з України) до країн, які цього потребують, окрім зерна, постачатимуть рослинні олії, консервоване м’ясо та квасолю.

Висоцький Агропродукція Мінагрополітики

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *