Україна у травні експортувала рекордні 108 тисяч тонн цукру

Україна у травні експортувала рекордні 108 тисяч тонн цукру 04.06.2024 10:21 Укрінформ Україна у травні встановила рекорд з експорту цукру за місяць, поставивши на зовнішні ринки 108 тис. тонн, з них до ЄС – 65%, інших країн – 35%.

Про це розповіла т.в.о. голови правління Національної асоціації цукровиків України «Укрцукор» Яна Кавушевська на конференції Grain Ukraine 2024, передає Укрінформ з посиланням на НАЦУ.

«30 травня уряд ввів обмеження на експорт українського цукру до ЄС, але тішить те, що наші виробники відновили шляхи не лише в Європу, а й на світовий ринок (до країн Середземномор'я, західної Африки)», – зазначила Кавушевська.

Вона також повідомила, що минулий сезон для цукрового буряку був непоганим, і вважає, що цукровий буряк залишиться в трійці культур за прибутковістю та може стати непоганою альтернативою зерновим.

Як повідомляв Укрінформ, з 5 червня запрацюють оновлені правила безмитної та безквотної торгівлі агропродукцією з ЄС, що діятимуть рік. На деякі агропродукти встановлені квоти з розрахунку середнього показника врожаю за другу половину 2021 року та 2022-2023 роки. Це стосується шести видів продукції: цукру, яєць, м'яса птиці, кукурудзи, крупи, меду.

На експорт цукру до ЄС квота на рівні 262 тис. тонн вже вичерпалась.

Цукор Експорт Рекорд Укрцукор Агропродукція

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *