Уряд розширив можливості для бронювання працівників ОПК та енергетики

Уряд розширив можливості для бронювання працівників ОПК та енергетики 07.06.2024 20:16 Укрінформ Кабінет Міністрів вніс зміни до постанови №76, згідно з якими працівники підприємств оборонно-промислового комплексу та енергетики зможуть бронювати до 100% працівників. Також запроваджується бронювання через портал "Дія".

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки.

Як зазначив заступник міністра економіки Ігор Фоменко, це не нова модель бронювання – уряд модернізував чинну постанову №76.

«Уряд удосконалив умови бронювання для підприємств, які працюють на потреби оборони, а також підприємств сфери енергетики. Виробники зброї, дронів, наші енергетики, які сьогодні відновлюють енергосистему, зможуть бронювати 100% працівників. Таким чином підприємства, які виробляють озброєння, працюють на потреби ЗСУ, зможуть краще планувати свою роботу та ефективно працювати на посилення обороноздатності, а енергетики – забезпечувати людей теплом та електроенергією», – деталізував Фоменко.

Крім того, для критичних підприємств збільшили строк бронювання від 6 місяців до 12 місяців і дозволили бронювати військовозобов’язаних із дефіцитними військово-обліковими спеціальностями незалежно від віку та військового звання.

Зміни до постанови №76 від 27 січня 2023 року передбачають, зокрема:

  • бронювання 100% працівників підприємствами ОПК, які мають контракти для ЗСУ та інших військових формувань;
  • бронювання 100% працівників підприємствами електроенергетичного, ядерно-промислового, вугільно-промислового та нафтогазового комплексів та підприємствами, які відновлюють чи ремонтують підприємства енергетики;
  • бронювання 100% працівників підприємствами, що будують фортифікації, на період дії договору будівництва.

Для поліцейських і працівників ДСНС, у разі обґрунтованої потреби міністра внутрішніх справ, кількість заброньованих працівників може перевищувати 50%. Тобто забронювати можна буде до 100% працівників, якщо є обґрунтування та окреме погодження міністра оборони.

Уряд також затвердив механізм бронювання через портал "Дія", над яким наразі починає роботу профільне міністерство.

Передбачається, що міністерства, ОВА вноситимуть до єдиного переліку підприємства, установи та організації, які, відповідно до законодавства, мають право бронювати працівників.

А керівники (органу влади, підприємства, організації) подаватимуть через портал "Дія" списки військовозобов’язаних, яких потрібно забронювати.

При цьому перевірка даних через реєстри відбуватиметься онлайн. Військовозобов’язаний має бути офіційно працевлаштований, його дані мають бути у Реєстрі військовозобов’язаних «Оберіг».

У разі позитивного рішення система автоматично переводить військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії бронювання. З цього моменту він вважається заброньованим. Керівник підприємства отримує сповіщення про це в особистому кабінеті на порталі "Дія"; дані про бронювання працівника оновляться у застосунку Резерв+.

Людина також може отримати паперове підтвердження бронювання. А також за бажання подати документи на бронювання у паперовому форматі.

За словами Ігоря Фоменка, зміни до постанови наразі не змінюють критеріїв бронювання та етапи процедури.

Як повідомлялось, 4 червня 2024 року Кабінет Міністрів продовжив на три місяці строки дії чинних відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації, наданих військовозобов’язаним згідно з постановою уряду №76.

Енергетика Кабмін ОПК Бронювання військовозобов’язаних

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *