Безос продав акцій Amazon на два мільярди доларів – Reuters

Відомий американський мільярдер Джеф Безос продав акцій своєї компанії Amazon на понад два мільярди доларів. Йдеться про 12 мільйонів акцій. Всього ж Безос має намір продати 50 мільйонів акцій.

Про це йдеться в публікації Reuters. Зазначається, що наразі Безос – друга в світі людина за кількістю грошей. 

Видання нагадує, що ще в листопаді 2023 року Безос представив план продажу акцій. Тоді в компанії заявили, що засновник планує продати до 50 мільйонів акцій.

План продажу мав певні умови і має бути завершеним до 31 січня 2025 року. Тобто в мільярдера залишилося трохи менше року для виконання свого плану.

До речі, в лютому-2024 ціни на акції Amazon зросли на 272 мільярдів доларів на попередніх торгах. Все через те, що компанія увесь 2023 рік скорочувала власні витрати та переорієнтовувала бізнес. 

Безос та Amazon: що про них відомо

Компанія Amazon є одним з найбільших інтернет-маркетплейсів та технологічних конгломератів у світі. Історія корпорації почалася в 1994 році, коли Джефф Безос заснував компанію в гаражі в Бельв’ю, штат Вашингтон. Спочатку Amazon була книжковим інтернет-магазином, але потім розширила свій асортимент на інші товари та послуги, такі як електроніка, одяг, побутова техніка, цифрові сервіси та хмарні обчислення.

Важливі моменти в історії Amazon:

 1. Заснування (1994 рік): Джефф Безос заснував Amazon як онлайн-книжковий магазин, вважаючи, що Інтернет буде ідеальним місцем для продажу книг.

 2. Розвиток і розширення (кінець 1990-х – початок 2000-х років): Amazon швидко розширилася, додавши до свого каталогу мільйони товарів окрім книг, таким чином, ставши найбільшим онлайн-роздрібним магазином.

 3. Amazon на біржі (1997 рік): Amazon провела своє IPO (первинне публічне розміщення акцій) на Нью-Йоркській фондовій біржі, що допомогло компанії залучити додаткові інвестиції для розширення бізнесу.

 4. Експансія на нові ринки і сфери бізнесу: Amazon активно інвестувала в різні напрямки, включаючи хмарні обчислення (Amazon Web Services), стрімінгове відео та медіа-контент (Amazon Prime Video), а також розумні пристрої та технології (Amazon Echo, Alexa).

 5. Розвиток Amazon Prime (2005 рік): Amazon запустила свою програму лояльності Amazon Prime, пропонуючи передплатникам швидку та безкоштовну доставку, а також доступ до стрімінгового відео та інших ексклюзивних сервісів.

 6. Зростання до найбільшої компанії в світі: наразі Amazon є однією з найцінніших та найбільших корпорацій у світі за ринковою капіталізацією, з величезним впливом у галузі технологій, роздрібної торгівлі та хмарних обчислень. А Безос став одним з найбагатших бізнесменів у світі з кількома сотнями мільярдів доларів. 

Кілька цифр та фактів про Amazon:

 • Капіталізація Amazon на момент написання становила понад $1.5 трильйона, що робить її однією з найцінніших компаній у світі.
 • Amazon є найбільшим онлайн-роздрібним магазином у світі.
 • У Amazon Prime понад 200 мільйонів передплатників по всьому світу.
 • Amazon Web Services (AWS) контролює значну частину ринку хмарних обчислень.
 • Amazon володіє багатьма відомими брендами, включаючи Whole Foods Market, Twitch та IMDb.

Чи буде високосний 2024-й рік для українців переломним “роком карми”, розповідає відома астрологиня Анна Карпєєва.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *