ФОПів переведуть на загальну систему оподаткування, “спрощенців” не буде – Гетманцев

Малих українських підприємців (ФОПів) планують перевести на загальну систему оподаткування. Це стосується тих, хто наразі перебуває на “спрощенці”. Влада хоче зробити так, аби ніяких спрощених систем не було.

Про це заявив голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев. Він виклав відео зі своїм коментарем на власний YouTube-канал.

Гетманцев каже, що спрощена система оподаткування насправді не підтримує підприємців так, як це задумано. Натомість вона дає можливість бізнесу ухилятися від податків. Нардеп посилається на дані “більшості фахівців”.

Тому “є сенс” у збільшенні лімітів, які діють – але тільки в сукупності з системою єдиного податку. Саме для цього, нагадує Гетманцев, у грудні 2023-го Кабмін затвердив Національну стратегію доходів. 

“Вона передбачає, що протягом трьох років з моменту закінчення воєнного стану, тобто не зараз, система єдиного податку, яка є, вона буде перетворена на одну з чинних у Європейському Союзі”, – каже голова податкового комітету.

Які саме зміни впроваджуватимуть у першу чергу, поки невідомо, але Гетманцев запевняє, що всі ФОП у результаті будуть переведені на звичайну систему оподаткування. При цьому нардеп каже, що робити такі реформи необхідно разом із перегляданням всієї системи єдиного податку. 

“Ми неодноразово з вами говорили… що сьогоднішня система підтримки бізнесу перетворилася на систему ухилення від податків… У нас немає перспективи євроінтеграції, якщо ми залишимо систему такою, як є”, – вважає Гетманцев.

Гетманцев та оподаткування 

Зазначимо, що головну ідею Гетманцева можна описати приблизно так: якомога, більше податків будь-якими способами. В тому числі за це до голови профільного комітету дуже негативно ставиться бізнес і особливо ФОПи. 

Згідно з опитуваннями, серед чинної влади підприємці найбільш негативно ставляться саме до Гетманцева. Його неодноразово називали “вбивцею української економіки”.

Що ж до єдиного оподаткування, про яке каже депутат, то наразі в Україні все ще тривають дискусії з цього приводу. Одна з моделей, яку пропонують експерти – польська. Це диференційоване спрощене оподаткування. Така модель передбачає, що різні види доходів оподатковуються за різними ставками. Що, в свою чергу, дозволяє зменшити податковий тягар на низькоприбуткових громадян, а також стимулює розвиток певних галузей економіки.

Однак Гетманцев, як ми бачимо, проти такої ідеї. Він виступає за єдину систему оподаткування. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *