Гетманцев розповів, як українці реєструють компанії за кордоном під час війни

За два роки великої війни українці подали до Податкової служби інформацію про понад 4,5 тисячі контрольованих іноземних компаній (КІК). Здебільшого це малі в середні підприємства, які функціонують за межами України, але їхніми власниками є наші громадяни. Найбільше таких компанії працюють на території Польщі. 

Про це розповів Данило Гетманцев, голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики. У суботу 2 березня він написав у своєму телеграм-каналі. 

“Багато хто запитує про дію закону про КІК-и. Доповідаю. За 2 роки і початок 2024 року подано 8873 КІК повідомлень щодо 4536 КІК, з яких 8449- від фізосіб та 424- від юр.осіб. Всього контролерів 5774 з них фізосіб – 5626”. 

Також Гетманцев повідомив, що країнами КІК-втз укр.контролерами стали:

  • Польща – 25%
  • Велика Британія – 13%
  • США – 11%
  • Кіпр – 9%
  • Естонія – 7%
  • інші країни – 35%

Фінансовими установами та держ.органами направлено 11634 повідомлень про факти, що свідчать про володіння резидентом часткою в іноземній юридичній особі. За законом, це може бути навіть одна акція.

“Вже подано 478 звітів, кампанія декларування триває.
Для юридичних осіб – контролерів залишилось 2 дні, для фізичних осіб-контролерів строки спливають до 1 травня”, – додав голова комітету податкової політики. 

 Війна та економіка

Раніше Гетманцев інформував, що державний та гарантований державою борг України вперше від початку війни дещо скоротився. Такими є дані Міністерства фінансів за січень. Вплинути на це могли два фактори: менше запозичень і послаблення курсу євро.  За перший місяць нового року держборг скоротився на 0,6% в гривні (мінус 31,4 млрд. грн.), у валютному еквіваленті на 0,3% (мінус 0,42 млрд. дол.) 

Але загалом ситуація невтішна: від початку війни державний борг перевищив 5,5 трлн грн, збільшившись удвічі за два роки. (+2 758 млрд. грн.), у валютному еквіваленті – на 55% (+51,6 млрд. дол.). На його приріст здебільшого вплинуло отримання пільгових кредитів від ЄС, кредитів за програмами МВФ, Світового банку, ЄБРР, а також від уряду Канади.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Усвідомлення походження агресії – ключ до розуміння війни. Дізнайтеся, як Путін поширює свою агресію та її вплив на Росію. Ця динаміка формує страх та безвольність у росіян, що призводить до вирощування покоління, що мовчки терпить та боїться сильніших. Деталі та глибші роздуми – у відео.

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *