Рекорди 14-річного підлітка з розумової математики занесені до Книги рекордів Гіннеса
За це індійський хлопчик отримав прізвисько – людина-калькулятор
Індійський підліток Аарян Шулка виконує обчислення в голові швидше, ніж більшість людей можуть користуватися калькулятором. Хлопчець народився і виріс в штаті Махараштра в Індії. На нещодавньому заході в ОАЕ, організованому Книгою рекордів Гіннесса, чотирнадцятирічний піділток за один день побив шість рекордів з математики. Всі обчислення він виконував в голові, пише LiveScience.
До його подвигів входить встановлення найшвидшого відомого часу длядодавання 100 чотиризначних чисел подумки – 30,9 секунди, 200 чотиризначних чисел – 1 хвилина 9,68 секунди і 50 п’ятизначних чисел – 18,71 секунди, а також найшвидшого часу для множення двох п’ятизначних наборів чисел з 10 – 51,69 секунд і двох восьмизначних наборів чисел з 10 – 2 хвилини 35,41 секунди. А також найшвидший час для поділу набору з 10 20-значних чисел на набір 10-значних чисел – 5 хвилин 42 секунди.
Він обчислив ці цифри швидше, ніж більшість людей можуть вбити цифри в калькулятор. Ці нові рекорди хлопець встановив на заході, організованому Гіннесом у Дубаї.
Окрім цих шести останніх рекордів, Аарян вже є рекордсменом із найшвидшого додавання 50 п’ятизначних чисел, який він встановив рік тому. Він приписує свої численні здібності практиці йоги, яка, за його словами, допомагає хлопцю зберігати спокій і зосередженість.
Він також займається математикою по п’ять-шість годин на день між більш типовими підлітковими захопленнями, такими як читання та гра у відеоігри. Його батько наполягав на тому, що надзвичайні математичні здібності не є родинними.
Інші вундеркінди
Підліток – не єдиний, хто привертає увагу тим, що розв’язує складні та вражаючі математичні задачі. У 2022 році американські старшокласники Не’Кія Джексон і Кальсеа Джонсон знайшли новий доказ теореми Піфагора – 2000-річної теореми, яка описує зв’язок між трьома сторонами прямокутного трикутника.
Підлітки використовували тригонометрію, щоб довести теорему, – подвиг, який раніше вважався математиками нездійсненним. Їхня робота була опублікована в рецензованому журналі у 2024 році, в статті, яка включала ще дев’ять доказів на основі тригонометрії, яких до цього ніхто не придумав.