НБУ пом’якшив частину валютних обмежень: що зміниться

Національний банк України пом’якшив низку валютних обмежень. Зробили це з метою поліпшення роботи готівкового сегменту валютного ринку. Зміни щодо деяких питань внесено вже з 16 вересня.

Про це повідомляє пресслужба НБУ. Регулятор зробив ще один крок для збільшення можливостей фінансових установ з продажу готівкової іноземної валюти. Це зробили з нівелювання різниці між готівковим та безготівковим курсом.

Відомо, що з 16 вересня під час розрахунку обсягу готівкової іноземної валюти, яку банк чи небанківська фінансова установа має змогу продати на валютному ринку, враховуватимуться залишки коштів готівкової іноземної валюти. Йдеться про ту, що обліковувалася в касі цих установ станом на 13 квітня 2022 року.

Розширення переліку медичних послуг, для оплати яких люди можуть переводити кошти за кордон

Регулятор врахував пропозиції громадських організацій та банків, тому розширив перелік медичних послуг, для оплати яких фізичні особи мають змогу переказувати кошти за кордон. До переліку включили послуги з реабілітації, а також послуги з придбання протезів та їхніх комплектуючих, встановлення, сервісного обслуговування та ремонту протезів.

“Це важливо для відновлення здоров’я людей з інвалідністю, включаючи учасників бойових дій, які потребують протезування”, – йдеться у повідомленні.

Розблокування платежів за зовнішніми боргами

НБУ довзолив державним підприємствам та господарським товариствам, акції яких повністю належать державі, переказувати кошти за кордон для виконання зобов’язань перед нерезидентом за кредитом чи позикою, які були реструктуризовані на умовах, погоджених Кабміном. Крім того, дозволили здійснювати інші платежі, пов’язані з обслуговуванням таких реструктуризованих зобов’язань.

“Такі зміни сприятимуть належному завершенню реструктуризації зовнішньої заборгованості державними установами”, – додали у повідомленні.

НБУ знизив облікову ставку

15 вересня Правління НБУ ухвалило рішення знизити облікову ставку з 22% до 20%. Було зазначено, що споживча інфляція знижувалася швидше, ніж очікувалося, однак базова була близькою до прогнозу НБУ. Наголошувалося, що це забезпечить привабливість гривневих заощаджень, подальше сповільнення інфляції та надасть імпульсу економічному відновленню, викликають серйозні питання з боку незалежних експертів. На їх думку, ми вкотре чуємо терміни та заяви політиків, а не фахівців галузі. А реально на ситуацію впливають зовсім інші чинники. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • НБУ знизив облікову ставку. Як це вплине на курс долара та євро: прогноз експертів
  • Як зміниться курс євро до Нового року: прогноз Олександра Чупака
  • НБУ визнав неплатоспроможним банк, в якому працює Ющенко та зберігали гроші Медведчук з Марченко: подробиці

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *