Команда Nadiyno.org створила оцінку цифрової пильності: перевірте свою здатність відрізнити справжнє повідомлення від фішингової схеми.
Фото: Getty Images” fetchpriority=”high” width=”1200″ height=”675″ />
Жінка перевіряє свій Telegram. Фото: Getty Images
Telegram є провідним додатком для обміну повідомленнями в Україні, що робить його основною мішенню для шахраїв. Понад 70% запитів на гарячу лінію цифрової безпеки Nadiyno.org стосуються шахрайства в Telegram, повідомляє Мінцифра.
Шахраї постійно шукають інноваційні методи використання користувачів, тому вкрай важливо залишатися пильними та дотримуватися вказівок щодо цифрової безпеки. Команда Nadiyno.org розробила для вас тест на цифрову пильність: перевірте, чи зможете ви визначити легітимне повідомлення від спроби фішингу за посиланням — ne.nadiyno.org/telegram.
Навіть якщо у вашому обліковому записі немає конфіденційних даних, їх все одно можна використати для націлювання на інших користувачів. Основні цілі шахраїв включають:
- Фінансова вигода. Правопорушники можуть зв’язатися з вашими контактами з проханням терміново переказати гроші або можуть шантажувати вас, якщо вони розкриють конфіденційну інформацію.
- Компрометація контактів: зламаний обліковий запис можна використати для розповсюдження фішингових посилань або зловмисного програмного забезпечення серед ваших друзів і родини.
- Доступ до конфіденційної інформації: паролі, банківські реквізити, особисті документи або корпоративні дані можуть бути викрадені та використані для наступних атак.
Аналіз інцидентів показує, що переважаючим методом компрометації облікових записів Telegram є фішингові атаки. Шахраї використовують тактику соціальної інженерії та технічні методи, щоб ввести користувачів в оману. Крім того, вони використовують OSINT (Open Source Intelligence) для збору даних про потенційних жертв і створення персоналізованих атак.
Одним із небезпечних методів захоплення облікового запису є перехоплення SMS-кодів . Цей метод є складним, але може бути спрямований на журналістів, активістів, політиків та інших громадських діячів.
Іншою загрозою є зловмисне програмне забезпечення . Так звані альтернативні клієнти Telegram, які рекламують додаткові функції, можуть містити віруси, які надають шахраям доступ не лише до облікового запису, а й до всього пристрою.
Як захистити свій обліковий запис:
- Активуйте двофакторну автентифікацію (2FA) для підвищення безпеки.
- Утримайтеся від натискання сумнівних посилань або встановлення сторонніх програм.
- Регулярно переглядайте активні сесії в налаштуваннях Telegram і виходьте з незнайомих пристроїв.
- Уникайте використання SMS для авторизації, вибирайте натомість паролі та двофакторну аутентифікацію.
Раніше Інформатор повідомляв про нову шахрайську схему на OLX. Особи, які виставляють товари на продаж, знаходяться в зоні ризику. Вони отримують велику суму грошей на свій банківський рахунок, але їх просять повернути на іншу картку. Аферист рекламує телефон за 20 тисяч гривень, і покупець зацікавився. Однак покупець надає номер картки того, хто продає інший товар. Гроші перераховуються на рахунок цієї особи, а потім дзвонить шахрай, стверджуючи, що сталася помилка, і просить повернути кошти на іншу картку. Акаунт використовується шахраєм як «прокладка» (використовується для приховування незаконних операцій організації). Якщо ви потрапили в таку ситуацію, не погоджуйтеся повертати гроші на іншу картку. Наполягайте, щоб його було надіслано назад на початковий обліковий запис, з якого його було отримано. Таким чином ви перешкодите планам шахрая.