Візьміть у ліжко із собою ложку: улюблений прикол Сальвадора Далі і Томаса Едісона

Можна використовувати і звичайний будильник, але тоді зовсім не цікаво

Сон, засинання, неспання, безсоння, корисні поради, здоров'я, лікарі

Втім, виявилося, що ложка цукру не допомагає лікам в науці про сон

Багато дорослих людей по всьому світу почуваються сонними вдень – десь троє з п’яти, згідно підрахункам учених. При цьому якість вашого сну настільки ж важлива – якщо не більше – ніж кількість. При цьому кількість сну більш-менш очевидна – для цього існує годинник. А от виміряти якість сну буває складно. Проте є спосіб – і це так званий тест із ложкою, пише IFLScience.

Проблеми із засинанням – початкова стадія безсоння

Дуже поширенює є затримка початку сну, тобто проблеми із засинанням. Це проміжок часу, який потрібен людині, щоб заснути. Про це розповіла доцентка кафедри медицини, психіатриня Кетрін Шаркі. Простіше кажучи, це тривалість часу після того, як людина готова заснути, заплющивши очі.

В нормі цей час має займати менше, ніж  півгодини, в ідеалі – 15 хвилин. Якщо хтось має тривалу затримку сну принаймні три ночі на тиждень протягом трьох місяців або більше, це – безсоння. Проте є й зворотній бік цієї проблеми: дехто засинає на дивані перед телевізором, не діставшись ліжка. Це теж не надто добре, кажуть спеціалісти. Таким людям вони радять подумати про те, аби лягати спати раніше, щоб спати не менше семи годин за ніч.

В нормі людина має засинати в ліжку, і якщо це відбувається за 10-12 хвилин після того, як вона туди потрапила, не варто лякатися. Після алкоголю, стресу чи перевтоми таке можливо, кажуть лікарі. Якщо лягти спати раніше, то затримка сну може подовжитись, у разі, якщо ви ще недостатньо втомилися, аби спати. 

Існує також добре відоме явище, відоме як ефект першої ночі, за якого часто потрібно більше часу, щоб заснути в першу ніч у новому місці. І це теж варіант норми. А от перевірити якість сну можна за допомогою такого способу.

Як працює тест із ложкою

Тест з ложкою використовувався для короткого денного сну такими відомими творцями, як Сальвадор Далі та Томас Едісон. Легенда свідчить, що вони дрімали з ложкою в руці та металевою каструлею під нею, а коли вони засинали й тонус їхніх м’язів знижувався, ложка падала, а стукіт ложки, що б’ється об каструлю, будив їх

Отже, вам знадобляться ложка, годинник і металева таця. Потім ви просто лягаєте спати в середині дня. Покладіть ложку так, щоб вона впала, якщо ви заснете. Перевірте час, а потім закрийте очі. Коли ви засинаєте, ложка повинна вдаритися об тацю – грюкнути – і розбудити вас. У цей момент перевірте час і визначте, скільки часу знадобилося, щоб ви заснули.

Є й кілька застережень. По-перше, важливо, щоб ви проводили цей тест удень, а не вночі. По-друге, можливо, ложка не впаде або промине піднос. У цьому відношенні може бути простіший варіант. Втановіть будильник на 10 або 20 хвилин у майбутньому і подивіться, чи заснете, перш ніж він спрацює.

Та насправді, сучасні технології дозволяють зрозуміти, що людина засинає до того, як падає ложка.

Як уникнути розвитку безсоння

Поради стандартні і звучать нудно, але саме вони – працюють. Дотримуйтесь регулярного розкладу сну. Не намагайтеся заснути – через зусилля. Вставайте з ліжка і походіть або щось поробіть, доки не відчуєте, що ви готові провалитися в сон. Змініть позу чи місце сну, якщо довго не могли заснути.

Перед сном обов’язково провітріть кімнату та за потреби зволожте повітря. Витримуйте комфортний для вас температурний режим спальні. Вимкніть джерела звуку та світла. Не дивіться на екрани гаджетів принаймні за годину до сну. 

Уникайте надмірного вживання кофеїну та денного сну, не пийте каву післяобід. Зверніться до психотерапевта з тим, аби виключити масковану депресію. 

Якщо ж ви засинаєте, сидячи в гостях чи вдома, на дивані у вітальні, поговоріть про це зі своїм терапевтом!

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *