У громад хочуть забрати “військовий ПДФО”: журналіст Бутусов запропонував переробити проєкт Кабміну

Ідея Кабміну, за яку ще має проголосувати Верховна Рада, не знаходить підтримки у місцевих громад. Вона полягає в тому, щоб позбавити ці громади податки на доходи фізичних осіб, які сплачують військовослужбовці та поліцейські. Ці кошти хочуть направити у центральний оборонний бюджет.

Чому це погана ідея, пояснив військовий журналіст Юрій Бутусов. За його словами, в першу чергу постраждають військові частини, які не зможуть фінансувати свої ж потреби.

“Зараз командири військових частин отримують можливість домовитись з місцевою владою і за умови сплати податків багато міст спрямовує на це 20-30% коштів від ПДФО на потреби конкретних військових частин, і кожен командир може розпоряджатись цим особистим позаштатним фондом, купляти необхідне або змінити місце сплати ПДФО, якщо командира ставлення місцевої влади не влаштовує. Чи отримає ці кошти військова частина, якщо ПДФО заберуть у центральний бюджет? Ми усі розуміємо, що як тільки гроші підуть у центральний бюджет, то за діючим законопроектом військова частина не отримає нічого, і командири будуть позбавлені можливості фінансувати свої приоритетні потреби”, – пояснює журналіст.

Окрім того, місцеве самоврядування виконує основну роботу по підтримці життєдіяльності населених пунктів, в яких живуть військовослужбовці та їх родини – і цей ПДФО дозволяє робити дотації на інфраструктуру, готувати міста до зими, робити резерви пального, генератори для громад тощо, пише Бутусов.

“Держава все це не фінансує, а без життєдіяльності міст можливості з використання їх для потреб оборони значно скоротяться, у нас і так великий відтік кадрів, велика еміграція. Якщо забрати гроші на інфраструктуру, то центральний бюджет все це фінансувати не буде. До яких наслідків це може призвести взимку? До катастрофічних”, – впевнений Бутусов.

Як розв’язувати проблему?

Юрій Бутусов пропонує розв’язання цієї проблеми. По-перше, міста мають скоротити нецільові витрати: “Треба визначити законом на період війни поняття цільових та нецільових витрат з бюджетів усіх рівнів. Щоб гроші йшли виключно на потреби оборони, на життєдіяльність, соціальний захист. І тоді не треба щось забирати”.

А по-друге, пропонує Бутусов, місцевим бюджетам треба ПДФО у розмірі 30-50 % від нинішнього рівня. А інші 50-70% перераховувати безпосередньо на рахунки військових частин: “Буде складно, але тоді мери будуть ходити до комбригів та прохати гроші на фінансування деяких програм. Тоді гроші будуть гарантовано на руках командирів частин, і вони зможуть самі фінансувати основні потреби, а не звертатись до місцевого самоврядування”.

Як пише Бутусов, усі елементи системи держави потрібно вдосконалювати не за рахунок того, що гроші від одного органу влади забирають для іншого, а за рахунок того, що влада забирає на себе відповідальність. “Хочете забрати місцеві податки – то вкажіть, хто тепер буде відповідати за усі питання та проблеми, які за рахунок місцевих бюджетів вирішувались. Гроші – це відповідальність, і розривати цю зв’язку не можна”, – пише Юрій Бутусов.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

  • Зеленський в ООН озвучив новий мирний план з усього лиш двух пунктів: яких саме?
  • Сума виявилась геть смішною! Скандальній "Слузі народу", яка кидалась доларами через паркан, обрали заставу
  • НАЗК перевірить голову Харківської облради, чий чоловік під час війни купує ресторани у Франції

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *