За правилами українці при оформленні пенсії повинні обирати вид виплати — наприклад, або за віком, або за вислугу років. Проте деякі українці мають право отримувати одразу кілька видів пенсії. Експерти пояснили, в яких випадках це можливо.
Як передає портал agronews, громадянин звернувся до спеціалістів з питанням щодо своєї пенсійної виплати. За його словами, він має інвалідність з дитинства. Тепер він цікавиться, чи може, окрім своєї пенсії. отримувати ще й виплати у зв’язку зі втратою матері.
У цій ситуації є важливий нюанс: інвалідність чоловіка визнали лише в 50 років. Проте він зазначив, що його матір померла ще в 2014 році. Експерти пояснили, чи має право він на отримання ще однієї виплати в такому випадку.
Зазначається, що в цій ситуації громадянин має право отримувати одразу і свою пенсію, і виплату у зв’язку зі втратою годувальника. Експерти пояснили, що немає значення, коли саме була визнана інвалідність, адже статус особи з інвалідністю в людина є. Це означає, що чоловік може отримати другу виплату, оскільки його покійна мати фактично була його годувальником.
Для оформлення такої пенсії чоловіку потрібно отримати підтвердження від Медико-соціальної експертної комісії про те, що він отримав інвалідність до повноліття. Що стосується розміру виплат, то наразі вони такі:
- особам з інвалідністю з дитинства І групи – 100% прожиткового мінімуму для
- осіб, які втратили працездатність (зараз 2093 гривні);
- особам з інвалідністю з дитинства ІІ групи – 80% прожиткового мінімуму для
- осіб, які втратили працездатність (зараз 1674,40 гривні);
- особам з інвалідністю з дитинства ІІІ групи – 60% прожиткового мінімуму для
- осіб, які втратили працездатність (зараз 1255,80 гривні);
- на дітей з інвалідністю до 18 років – 70% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (зараз 1 465,10 гривні).
Пенсія в Україні
У Міністерстві соціальної політики анонсували зміни в правилах індексації пенсій. Міністерка Оксана Жолнович зазначила, що алгоритм нарахування пенсій в Україні необхідно змінювати, щоб відновити справедливість. За словами очільниці Мінсоцполітики, чинна формула розрахунку суттєво занижує реальний розмір заробітку в країні.
“Скажімо, пенсія в 2000-му в 300 гривень в еквіваленті середньої заробітної плати була непоганою. А тепер з індексацією це просто мізер. Індексація постійно “відстає”, і це несправедливо”, – вважає Жолнович, додавши, що нова система буде враховувати страховий стаж та сплачені соціальні внески.
Також в Ощадбанку зробили важливу заяву для пільговиків та пенсіонерів. Зазначається, що з першого вересня громадянам необхідно з’явитися в будь-яке відділення банку, щоб пройти процедуру ідентифікації. Для цього потрібно мати посвідчення (про пільгу або пенсію), а також паспорт. Якщо не підтвердити особу, то виплати можуть припинитися.
Нагадаємо, раніше експерти пояснили, як дружинам загиблих військових оформити пенсію за втратою годувальника.