Акція протесту: захисники культурної спадщини наполягають, аби міська влада виконала їхні вимоги

Сьогодні під стінами КМДА та Київради відбулася акція, присвячена збереженню культурної спадщини Києва, виконанню міською владою петицій, що набрали необхідну кількість голосів, серед яких – відмова від планів закриття річки Либідь у колектор та побудови так званого аквапаркінгу на Оболоні

Також протестувальники нагадали столичній владі, що 19 серпня минає місяць після протиправного знесення  Садиби Зеленських, яка до цього часу так і не отримала охоронного статусу, а чиновників, винних у руйнуванні старовинної будівлі, не притягнуто до відповідальності.

Тож учасники акції скандували: «Почуйте громаду!» «Садибі – статус!» та «Департамент – у відставку!». Протестувальники тримали плакати з написами «Кличко – вандал Києва», «Я не хочу забудов», «Абсолютний чемпіон зі знищення Києва», «Чемпіон з боротьби з історичною забудовою» та інші.

Присутні нагадали керівництву міста про скандальні рішення Київради, внаслідок яких під загрозою знищення опинилися археологічний комплекс «Китаєво», Дворик з воронами, що на вулиці Рейтарській, 9,  Лісопильня Сніжка, Садиба Чернишова тощо.

Громадський активіст та пам’яткоохоронець Дмитро Петров звернув увагу учасників акції, що міська влада Києва систематично не дослухається до думки киян та не виконує петиції, що набрали понад 6000 тисяч. Чимало з таких документів стосується саме захисту об’єктів культурної спадщини. На жаль, такі пам’ятки продовжують знищувати забудовники.

Нагадаємо, що це вже  далеко не перша подібна  акція. Проте столична влада поки не виконала вимог громадських активістів. 

«Вимоги не виконані, тому ми збираємося. Ми будемо збиратися до того моменту, поки нас не почують, – говорить Дмитро Перов.  – Якщо нас не будуть чути, такі акції стануть системними. Вони будуть відбуватися кожні вихідні».

Зокрема, поки що активістів так і не задовольнили дії КМДА щодо відновлення Садиби Зеленських.  

«Минулого тижня нас запросив профільний заступник з  культурної спадщини Ганна Старостенко, – розповідає Перов. – Вона озвучила ті самі наративи, які сьогодні озвучує міський голова і міська державна адміністрація. Що  це  цинічна провокація (руйнування Садиби Зеленський, – ред.), що  підписано меморандум (із власником Садиби Зеленських про відновлення будівлі, – ред.). Але меморандум не породжує юридичних наслідків.  Цю будівлю не визнано. Третє, про що вони говорили, це те, що створять робочу групу. Але робоча група  – не вирішення   питання, бо ми всі знаємо, що робочі групи створюються для того, щоб випустити пар».

Після  акції на Хрещатику, 36, активісти вирушили до річки Либідь, яку всупереч петиції, що набрала необхідну кількість голосів, міська влада таки планує сховати в колектор, аби там побудувати  дорогу.

Читайте також: Під будівлею мерії протестують проти руйнації історичного Києва

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *