Інвестиції в ЖК Києва: як вибрати об’єкт нерухомості та розрахувати прибутковість

Українці знову замислюються над тим, аби почати інвестувати в ринок нерухомості. Крім будівельної динаміки, варто звернути увагу на юридичну чистоту обраного житлового комплексу. Це перше, що рекомендує експерт тим інвесторам, які вирішили вкласти гроші в ЖК Києва.

Експертка ринку нерухомості Вікторія Берещак розповіла про те, як правильно вибрати об’єкт та розрахувати його прибутковість. Найважливіше — визначитися: для чого зараз вкладати гроші у нерухомість.

“Якщо це дійсно інвестиційна мета: ви хочете пересидіти гіперінфляцію, знецінення гривні, заробити – це одна історія. Якщо ж ви хочете просто придбати собі нерухомість і зайти на моменті, коли ціна нижче, ніж буде в перспективі, адже собівартість буде дорожчати – це інша історія. У випадку інвестиційної нерухомості вам обовʼязково треба дивитися на її ліквідність”, – рекомендує Берещак.

Найбільш ліквідними зараз є проєкти в сегментах комфорт+ та бізнес-клас, у форматах поліфункціональний квартал, заміський екокластер або міський комплекс у форматі “місто в місті” з рекреаційним потенціалом. Коли на території є великий двір-парк, багато простору для прогулянок і спортивної активності.

Такі комплекси гарантують, що людина купує не просто квадратні метри, а саме:

• стиль життя, в якому продумані зонування території;
• наповнення інфраструктурою;
• соціальний аспект, якщо поєднати між собою геть різні соціальні групи, які будуть жити на цій території;
• соціально-побутову інфраструктуру (школа, дитячий садочок, центр розвитку).

“Якщо ви знайшли нерухомість, яка відповідає цим характеристикам, то вкрай необхідно дивитися на реальну будівельну динаміку, адже поки вона не відповідає тому, про що заявляють девелопери”, – зауважує експертка.

Навіть з урахуванням війни динаміка має бути не менше 7-8% від загального ступеня готовності на місяць. У теплий період року це має бути не менше одного поверху моноліта.

Вікторія Берещак каже, що сьогодні інвестування в нерухомість це не про те, як зайти й через рік вийти та отримати дивіденди. Сьогодні це розуміння, як проінвестувати в комплекс, який буде потрібен покупцеві через рік, два, три, й дочекатися того моменту, коли реальний попит на ринку нерухомості відновиться до того рівня, що вам буде вигідно виходити зі своєю квартирою в продаж і заробляти на зростання вартості.

“В потенціалі, якщо ви правильно оберете об’єкт, враховуючи консенсусний, середньозважений між позитивним і негативним сценарій, то в перспективі ви маєте заробити близько Х 1,5, але якщо це хороший комплекс. Якщо ви заробите на ньому приблизно 50-60%, то це також хороший показник”, – каже експертка.

Окрім будівельної динаміки, також варто подивитися на юридичну чистоту комплексу. Що це означає:

• перевірити дозвільну комплектацію на землю;
• щоб був договір оренди й цей договір був на тривалий термін, а також не стосувався того, що там можуть щось добудувати у 2023 році, а у 2024 році вже закінчується його термін дії;
• цільове призначення землі;
• ліцензію генерального підрядника;
• дозвіл на будівництво;
• також не забудьте перевірити юридичну чистоту компанії.

Щодо вибору нерухомості, то експертка рекомендує звернути увагу на середні поверхи, на дво- і трикімнатні квартири.

“Адже люди сьогодні шукають житло більших площ, тому що дуже часто вони будуть жити з родичами, близькими. Великі квартири матимуть попит”, – вважає Берещак.

В квітні середня вартість квадратного метра в новобудовах Києва становить 48 000 гривень. Сьогодні небагато українців можуть дозволити собі купівлю житла. А забудовники в свою чергу розуміють, що відновлення ринку нерухомості неможливе без поступок. Тому пропонують акції та знижки на квартири.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *