Київське житло: близько 90% угод стосуються купівлі квартир у готових будинках

За даними столичних забудовників, частка інвестиційних операцій з житлом у Києві сьогодні не перевищує 20%. Тоді як до початку війни вони становили половину і більше від загального обсягу продажів. В Києві покупці віддають перевагу вже готовим до життя квартирам.

Експерти з нерухомості повідомляють, що наразі близько 90% угод стосуються купівлі квартир у готових будинках.

«Першими до відділу продажів повертаються покупці власного житла. На кінець минулого року частка таких покупців житла перевищила 90%. Проте частка угод у структурі реального попиту змінилася». 80% людей купують для проживання, інвестують в квартири для здачі в оренду або перепродажу – 20% клієнтів. Варто зазначити, що в довоєнні роки угоди були розділені 70/30», – повідомила директор з маркетингу ГК «ДІМ» Дар’я Бедя.

В «Інтергал-Буд» також зазначили, що частка спекулятивного попиту в угодах купівлі-продажу житлової нерухомості значно знизилася порівняно з довоєнним періодом.

«До повномасштабного вторгнення, за нашими підрахунками, частка інвестиційних квартир була не менше 40%, сьогодні, за найоптимістичнішими цифрами, вона досягає 10%», – розповіла комерційний директор компанії Анна Лаєвська.

Подібну тенденцію помітили і в «Альянсі Новобуд»: за даними компанії, наразі інвестиційні квартири становлять не більше 15% від загального обсягу продажів забудовників.

«Сьогодні 85% покупців будинків комфорт-класу – це люди з реальними гострими житловими проблемами. Мало хто купує цілеспрямовано як інвестицію», – зазначила директор з маркетингу «Альянс Новобуд» Ірина Міхальова.

Раніше ми писали, що мешканців Києва просять тимчасово не відвідувати Солом’янський парк. Там проводять роботи з акарицидної обробки. Йдеться про знищення кліщів.   

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *