Кияни підтримали звернення про захист археологічного комплексу

Більше восьми тисяч підписів набрала петиція з вимогою захистити від забудови Китаївський археологічний комплекс часів Київської Русі

Нагадаємо, міська влада розглядає петицію, якщо її підтримали шість тисяч киян.

У зверненні, авторкою якого є Марина Коваленко, йдеться про те, що свого часу було вилучено з державної власності землі історико-культурного призначення в урочищі Китаїв, на території якого знаходиться пам’ятка археології національного значення – Китаївський археологічний комплекс. Водночас  було передано в оренду під забудову також і сусідні особливо цінні землі Інституту садівництва Національної академії аграрних наук України в урочищах Самбурки та Болгарське.

Тому нині  кияни вимагають, щоб Київрада ухвалила рішення про припинення договорів оренди на ділянки. А також наполягають на поверненні цієї землі та ухваленні  рішення про погодження розширення парку «Голосіївський» на землях у  межах урочищ Китаїв, Болгарське, Самбурки  в  Голосіївському районі загальною площею 58,29 гектара.

Як розповідав «Kаштан NEWS»,  у лютому цього року Господарський суд Києва суд відмовив у задоволенні позову Офісу Генерального прокурора щодо скасування передачі памʼятки під забудову. Наразі територію орендує компанія «Київська овочева фабрика». Спочатку земля була передана компанії для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Однак пізніше «Київська овочева фабрика» підписала інвестиційні договори із забудовниками KAN Development, яку очолює колишній перший заступник голови КМДА Ігор Ніконов.

У матеріалі КИТАЇВСЬКИЙ КЕЙС, АБО МНОЖИННІ РОЗУМИ КЛИЧКА: ХТО І ЧОМУ ВІДДАВ ПІД ЗАБУДОВУ ПАМ’ЯТКУ ЧАСІВ  КИЇВСЬКОЇ РУСІ  «Kаштан NEWS»  також розповідав: навколо Китаївського археологічного комплексу перетнулися  інтереси двох сторін, і обидві з них дивовижним чином пов’язані з Віталієм Кличком. З одного боку – КМДА, яка проголосила себе захисницею історичної пам’ятки і навіть анонсувала намір віддати цінну київську землю для археологічного парку. З іншого боку – партнер по благодійності в особі Ігоря Ніконова та Київрада, яка свого часу віддала ділянки на території пам’ятки під забудову.

Саме Київрада разом із ТОВ «Київська овочева фабрика» (яку, до речі, пов’язують із колишнім нардепом Віктором Пилипишиним) є співвідповідачем у двох судових позовах, з якими звернувся до суду у вересні 2023 року Офіс Генерального прокурора. Суть позовів – скасувати рішення Київради та угоду про оренду ділянок на 4,82 га та 21,61 га (ділянки дві, тому й  два позови). Утім, обидва позови Генпрокуратури суд не задовольнив.

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *