2,5K
Зелену зону пов’язують з плеядою відомих українських творців
Мешканці столиці закликають міську владу вжити заходів з недопущення забудови Літературного скверу на розі вулиць Олеся Гончара та Михайла Коцюбинського.
Відповідну петицію розміщено на сайти Київради.
Як зазначають автори ініціативи, упродовж майже 30 років забудовник, за сприяння частини київської влади, намагається звести чергову багатоповерхівку впритул до Літературного скверу на ділянці в декількох метрах від будівлі пам’ятки архітектури — Інституту Геологічних Наук НАН України.
Як наголошують підписанти документу, безліч активістів та громадян в різні часи стояли на захисті Літературного скверу, а отже КМДА має ініціювати та подати розпорядження у відповідні виконавчі департаменти КМДА щодо погодження та надання Літературному скверу статусу пам’ятки містобудування. Крім того, визначити та юридично закріпити історичні межі Літературного скверу включно з наявними проїздами навколо нього та з ділянкою за адресою: вул. Б.Хмельницького, 80-Б, а також розірвати договір оренди ділянки з забудовником тощо.
У цьому контексті кияни нагадали, що Літературний сквер було розбито за вказаною вище адресою ще в 1914 році. Водночас цей сквер став невід’ємним «співучасником» життя і творчості таких видатних літераторів України як Микола Бажан, Остап Вишня, Олесь Гончар, Наум Тихий, Андрій Малишко, Максим Рильський, Семен Скляренко, Володимир Сосюра, Михайло Стельмах, Павло Тичина, Антоненко-Давидович і багато інших відомих літераторів, які жили неподалік нього. А дотепер поруч із Літературним сквером мешкають та творять відомі українські літератори і творці — Ліна Костенко, Марина Гримич, Тарас Томенко, Микола Луків.
Нагадаємо, мешканці навколишніх будинків багато років протестують проти спроб забудови унікальної зеленої зони Літературного скверу.
Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.